يكشنبه 4 مهر 1395   14:09:12
.
..

معاونت

معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی
معاونت مالی و اقتصادی
معاونت شهرسازی و معماری
معاونت حمل و نقل و ترافیک
معاونت خدمات شهری
معاونت فنی و عمرانی
معاونت فرهنگی و اجتماعی

مناطق

منطقه 1
منطقه 7
منطقه 2
منطقه 8
منطقه 3
منطقه 9
منطقه 4
منطقه 10
منطقه 5
منطقه 11
منطقه 6
منطقه 12

سازمان های تابعه

ادارات ستادی

دانشگاه

دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری کرج
اخبار

به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج، بهروز ورمهمدی با اعلام این مطلب اظهار داشت: همزمان با آغاز فصل پاییز و تغییر ساعت رسمی کشور، ساعات فعالیت بازارهای روز تحت پوشش این سازمان در کلانشهر کرج نیز تغییر یافت.

وی افزود: در این راستا و طبق برنامه زمان بندی، ساعات کاری تمامی بازارهای روز از ساعت 8:30 الی 13 و 15 الی 20:30 است و روزهای تعطیل نیز این مراکز از ساعت 9 الی 13 آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.

این مسئول عنوان کرد: ناظرین بازارها موظفند تا در ساعات مذکور نسبت به ارائه خدمات مطلوب به شهروندان اقدام کنند.

افتتاح بیست و دومین بازار روز در کرج

ورمهمدی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است که در هفته جاری بازار روز سیب واقع در خیابان بزرنت حصارک افتتاح و وارد چرخه خدمت رسانی شود.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرج یادآور شد: امید می رود با افتتاح و بهره برداری از این بازار روز، بخش قابل توجهی از نیازهای شهروندان منطقه حصارک در حوزه خرید و تامین نیازهای روزه مره اعم از سبزی، میوه و تره بار، مرغ و گوشت، خشکبار و ... با قیمتی ارزان و کیفیتی مطلوب تامین شود.

به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج، علی ترکاشوند این مطلب را عنوان کرد و گفت: فردا دوشنبه پنجم مهرماه سال 95 ساعت 11 صبح،  فاز دوم تقاطع غیر هم سطح شهدای حصارک با حضور مسئولان ارشد شهری و استانی البرز، به بهره برداری می رسد.

شهردار کرج اظهار داشت: ساخت تقاطعات غیر هم سطح در محدوده حصارک از سال 93 با توجه به میزان ترافیک بالا و ایجاد مشکلات عبور و مرور برای شهروندان در این مسیر به همت مدیریت شهری کرج آغاز شد که با افتتاح این پروژه شاهد بهره برداری از دومین تقاطع غیر هم سطح در محدوده مذکور طی سال 95 خواهیم بود.

ترکاشوند بیان کرد: فاز دوم تقاطع غیر هم سطح شهدای حصارک برای دسترسی آسان شهروندان و مسافرانی که قصد عبور از اتوبان قزوین و جاده قزلحصار به حصارک را دارند احداث شده و برای تحقق این طرح عمرانی بالغ بر 15 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

این مسئول ارشد شهری به مشخصات فنی پروژه عمرانی مذکور اشاره کرد و گفت: مساحت عرشه این پل بالغ بر دو هزار و 600 مترمربع، عرض آن به طول 8 الی 18 متر و طول پروژه فاز دوم تقاطع غیر هم سطح حصارک بالغ بر 215 متر است.

وی اضافه کرد: نوع عرشه فاز دوم تقاطع غیر هم سطح شهدای حصارک بتنی پیش تنیده می باشد که حجم بتن استفاده شده در آن بالغ بر پنج هزار مترمکعب می باشد؛ این پل 6 پایه دارد و 700 تن آرماتور نیز در آن به کار برده شده است.

شهردار ایران کوچک در پایان یادآور شد: آسفالت مصرفی برای احداث و بهره برداری از پروژه هزار و 600 تن بوده و 16 هزار مترمکعب عملیات خاکبرداری، 45 تن هندریل در آن صورت گرفته است.

به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج، سهراب شهبانی با بیان این مطلب، تهیه بسته های فرهنگی_آموزشی جهت توزیع بین شهروندان، تهیه لیست آتش نشانان نمونه عملیاتی، تهیه، چاپ و توزیع کارت دعوت مراسم اول مهرماه، هماهنگی جهت شرکت در مراسم نماز جمعه و تهیه لیست و لوح اعطاء درجه آتش یار دومی به نماینده آتش نشانان سازمان از جمله برنامه ریزی هایی است که برای روز آتش نشان صورت گرفته است.

این مسئول در ادامه به هماهنگی به منظور اهداء خون همکاران در محل سازمان انتقال خون، تعیین مسیر لجستیک خودرویی در سه منطقه مرکز شهر، مهرشهر و فردیس همچنین ارجای رژه در روز هفتم مهرماه، هماهنگی جهت ملاقات با نماینده ولی فقیه در استان و تهیه لوح تقدیر و تجلیل از 8 آتش نشان نمونه عملیاتی به عنوان دیگر برنامه های سازمان به مناسبت روز آتش نشان اشاره کرد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم جشن ملی روز آتش نشانی در محل کانون فرهنگی رجایی شهید محمدشهر اظهار داشت: به مناسبت روز آتش نشان اطلاع رسانی و نصب نبر در سطح شهر و مقابل ایستگاه های آتش نشانی و ستاد مرکز انجام می شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج همچنین از آذین بندی ایستگاه ها، حضور آتش نشانان در گلزار شهداء گمنام بهشت سکینه و مزار مرحوم احمد فیروزیان، ملاقات مدیرعامل، معاونین و روسای سازمان با خانواده شهدا یاد کرد.

شهبانی در بخش دیگری از سخنان خود از نشست خبری در محل سازمان در تاریخ چهارم مهرماه جاری خبر داد و گفت: بازدید ایتام از سازمان، معرفی عملکرد سازمان و برنامه های کاری مربوطه در پرتال شهرداری و نواختن زنگ ایستگاه های آتش نشانی در ساعتی مشخص از دیگر برنامه های سازمان به مناسبت روز آتش نشان به شمار می رود.

این مسئول با بیان اینکه سه ایستگاه عملیاتی منتخب در روز هفتم مهر ماه جاری در سطح شهر ایجاد می شوند، توزیع بروشورهای ایمنی، ثبت نام از آتش نشانان داوطلب و توزیع بسته های فرهنگی و آموزشی را از برنامه های اجرایی در این ایستگاه ها نام برد.

وی در پایان به نواختن زنگ ایمنی در یکی از مدارس شهر به صورت نمادین در روز هفتم مهر با حضور مدیران اشاره و بیان کرد: در این روز مدیران شهری از ایستگاه های عملیاتی سازمان آتش نشانی بازدید می کنند.

به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج، داوود وحیدی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گفت: دو موضوع نگران کننده که به عنوان مهم ترین دغدغه های اعضای شورای شهر تبدیل شده است موضوع انتقال آب از سد کرج به تهران به صورت تونلی و بلاتکلیفی پروژه خط 2 قطار شهری است که لازم است مسئولین مربوطه به صورت ویژه به این دو موضوع اهتمام بورزند.
 

وی با بیان اینکه روند انتقال آب سد امیر کبیر به تهران، در حال حاضر نیز در حال انجام است، گفت: موضوع نگران کننده ای که در این زمینه وجود دارد و به دغدغه تبدیل شده است و هنوز اجرایی نگردیده، انتقال آب سد به صورت تونلی به تهران است که در صورت اجرایی شدن 30 کیلومتراز طول بستر رودخانه کرج خشک شده و حیات صدها اصله و گونه های جانوری به خطر خواهد افتاد.
 

سخنگوی شورای شهر با بیان اینکه پیش بینی می شود در هفته آینده یکی از موضوعاتی که در جلسه شورا مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت، موضوع انتقال آب به تهران باشد، عنوان کرد: با توجه به اینکه هزینه های سنگینی برای انتقال آب صرف شده نباید حق آبه ی کرج نادیده گرفته شود و این موضوع نیازمند اندیشیدن تدابیری برای به حد اقل رساندن خسارات ناشی از این اقدام است.
 

وی در ادامه اظهار داشت: از نگرانی های دیگر مسئولین کرج به خصوص اعضای شورای شهر که مربوط به بزرگترین پروژه های عمرانی استان است، پروژه خط 2 قطار شهری است که برغم فسخ قرارداد، پیمانکار اصرار برای ادامه کار را دارد و از تحویل کارگاه ها به قطار شهری امتناع می ورزد.
 

وحیدی افزود: اکنون بیش از هشت ماه است که کارگاه ها و ایستگاه ها تعطیل هستند که قطعا باید نگاه ویژه ای را دادستان کرج به این موضوع داشته باشند چرا که وضع موجود نتیجه خدمات رسانی منفی را برای مردم خواهد داشت، این پروژه باید هرچه زودتر با انتخاب پیمانکار جید شروع به کار کند زیرا به عنوان بزرگترین پروژه استان و تاثیر گذار ترین پروژه در مرکز استان به عنوان کلانشهر اثر بسزایی در بحث جابجایی مسافران از طریق ریلی خواهد داشت.
 

وی با بیان اینکه هزینه های سنگینی تا کنون در اجرای پروژه قطار شهری انجام شده گفت: امیدوارم این دغدغه جدی با ورود دستگاه مسئول هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود و از وضع موجود وضع شایسته و خوبی به منصه ظهور برسد.

به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج، علی ترکاشوند با بیان مطلب فوق اظهار داشت: مدارس سنگر تعلیم و تربیت هستند و دانش آموزان به عنوان آینده سازان فردای این مرز و بوم با حضور در خانه دوم خود، جسم و روح شان را با تعلیم و تربیت صیقل داده و مهیای ورود به عرصه های اجتماعی می شوند

شهردار مرکز البرز با بیان اینکه مدارس طی سالهای اخیر به سمت هوشمندسازی حرکت کرده و شاهد پایه گذاری نظام جدید آموزشی در کشور می باشیم، تصریح کرد: مدرسه کانون رشد اخلاقی و علمی و انسانی افراد می باشد و اهمیت معلم در فرهنگ و هویت ملل مختلف تا جایی است که آنها را پیامبران ثانی می نامند و از این رو، رسیدگی به نیازهای مدارس باید در مدار توجهات جامعه قرار گیرد.
 
این مسئول ارشد شهری با تاکید بر اینکه گرایش نوجوانان و جوانان به سمت تحصیل، تذهیب و ورزش از توصیه های اکید مقام معظم رهبری به شمار می رود، بیان داشت: در همین راستا فضای مدارس، دانشگاهها و حوزه های علمیه باید به گونه ای باشد که به نیازها و مطالبات محصلین پاسخ داده شود و آنها در فضایی شاد و سالم قادر به تعلیم و تربیت باشند و در غیر این صورت، خروجی نظام آموزشی از کیفیت لازم برخوردار نخواهد بود.
 
شهردار کلانشهر کرج در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج در سال جاری و با هدف بررسی نیازهای مدارس در جلسات متعددی شرکت کردند که بر اساس آن ستادهای استقبال از مهر در سطح مناطق 12 گانه فعال گردید و مدیران شهری به سهم و نوبه خود در راستای رسیدگی به نیازهای عمرانی و خدماتی واحدهای آموزشی تلاش کردند و به حمد الهی، شرایط نسبی برای حضور با نشاط و انگیزه دانش آموزان در مدارس مهیا شده است.
 
ترکاشوند از معاونت فرهنگی، اجتماعی و سازمان های فرهنگی، مدیریت پسماند و آتش نشانی و خدمات ایمنی تقاضا کرد با انعقاد تفاهم نامه های همکاری های دو جانبه با نواحی 4 گانه آموزش و پرورش شهرستان کرج، از فضای مدارس در راستای رشد آموزش های شهروندی و توسعه فرهنگ شهرنشینی بهره مند شوند و دانش آموزان را سفیران مدیریت شهری در منازل قرار دهند که این مهم به کاهش هزینه های جاری کمک شایانی می کند.
 
وی در پایان آغاز فصل بازگشایی مدارس و حضور مجدد دانش آموزان و دانشجویان در مدارس و دانشگاهها را به محضر ایشان، اولیای آنها، اساتید، مربیان و دست اندرکاران نظام آموزشی کشور تبریک و شادباش گفت و اظهار امیدواری کرد که در سایه تعالی کمی و کیفی تعلیم و تربیت در میهن اسلامی، شاهد تحقق حداکثری منویات و مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی باشیم.

.
..
آرشیو اخبار
دسترسی سریع
پورتال قدیم شهرداری کرج
دانلود اپلیکیشن موبایل سامانه 137
فرم ثبت نام آتشنشان داوطلب
فرم شناسایی پژوهشگران
نظر سنجی طرح تفصیلی
پیوندها
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پورتال اطلاع رسانی ریاست جمهوری
پورتال وزرات کشور
پایگاه اطلاع رسانی دولت
پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز
تعداد بازديد اين صفحه: 24231
تعداد بازديد کنندگان سايت: 322653 تعداد بازديد زيرپورتال: 72469 اين زيرپورتال امروز: 1115 سایت در امروز: 7460 اين صفحه امروز: 563
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.
.