پنجشنبه 2 آذر 1396   19:57:41
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار
1396/3/29 دوشنبهترکاشوند:
اعتماد کارکنان به ارزشهای سازمانی احیاء شود/لزوم زمینه سازی برای پرورش خلاقیتهای پرسنلی
شهردار کلانشهر کرج گفت که تبعیض سازمانی باید از شهرداریها برچیده شود و چنانچه فضای مناسب برای ارائه خلاقیت ها و استعدادهای پرسنل مهیا شود، بی شک بهره وری سازمانی ارتقاء می یابد.
به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج، علی ترکاشوند با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: یکی از موانع رشد و تعالی نهادها در عصر کنونی وجود تبعیض سازمانی است و این آسیب مختص کشور یا استان خاصی نیست و در ابعاد مختلف در تمام دنیا دیده می شود.
 
وی با بیان اینکه شایسته سالاری، نخبه پروری و اهمیت به مطالبات و نیازهای پرسنل به رشد و تعالی سازمانی منجر می شود، بیان داشت: البته نگرش شعارگونه به این مباحث دردی از مشکلات دوا نمی کند و باید با نگاه زیرساختی و بهره مندی از مشاورین برجسته به سمت ارتقای بهره وری سازمانی حرکت کرد.
 
این مسئول شهری با تاکید بر اینکه تبعیض سازمانی در هر بُعد و منظر محکوم است، گفت: مرزبندی های کاذب و عدم استفاده صحیح از ابزار تشویق و تنبیه در قبال کارکنان نهادها را به سمت زوال و بازده منفی پیش می برد و امید است که در مقوله حیاتی برچیدن "تبعیض سازمانی" شهرداریهای کشور پیشگام باشند.
 
شهردار کرج در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه نهادها باید برای دستیابی به تعالی سازمانی نقشه راه مدون داشته باشند، اذعان داشت: در این بین باید اعتماد کارکنان به ارزش های سازمانی را احیاء کرد و آنها را برای ارائه پیشنهادهای بکر و بروز خلاقیتها تشویق نمود و در نهایت بر مشکلات فائق آمد.

آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 897451
تعداد بازديد کنندگان سايت: 7451556 تعداد بازديد زيرپورتال: 1392803 اين زيرپورتال امروز: 3351 سایت در امروز: 20888 اين صفحه امروز: 1965
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد. .