چهارشنبه 23 آبان 1397   21:29:12
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخباراخبار
1396/9/16 پنجشنبه
روز دانشجو و سه شعله هميشه فروزان
16آذر روز دانشجو ياد آور مبارزه، سخت كوشي، تظلم خواهي، روشنگري و روشن بيني كساني است كه مطامع دنيوي، پست و مقام سفارشي و وابستگي معيشتي نتوانست روحيه مطالبه گري، پرسشگري و آزادیخواهی آنها را به حاشيه براند و از آنها محافظه كاراني توجيه گر بسازد.
به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج، 16 آذر روز دانشجو ياد آور مبارزه، سخت كوشي، تظلم خواهي، روشنگري و روشن بيني كساني است كه مطامع دنيوي، پست و مقام سفارشي و وابستگي معيشتي نتوانست روحيه مطالبه گري، پرسشگري و آزادیخواهی آنها را به حاشيه براند و از آنها محافظه كاراني توجيه گر بسازد.

بي شك روز دانشجو روز رستاخیز اندیشه‌ها، روز علم‌ دوستی و حقیقت‌پرسی، روز طلوع اندیشه‌های نو، روز انسان‌های فرهیخته و بالنده، روز اندیشه‌های ناب و روز گسستگی جهل‌ها و نابخردی‌ها است كه دانشجوي مبارز و بي باك و البته تدبيرگر در آذر 1332 در اعتراض به ورود نيكسون، معاون رييس جمهور وقت آمريكا به ايران به ميدان مي آيد و جان بر سر راه انديشه اش مي دهد.

روز دانشجو روز پرده ‌برداری از گمنامی‌ها و پرده ‌پوشی بر تاريكي ها است. روزی که دانش ‌دوستان با دستان مهربان و اندیشه‌های نابشان از دوستی‌،  عشق‌، زیبایی‌، استقلال طلبي، ميهن پرستي گفتند و بر سر اين پيمان تا پايان ماندند.

16 آذر در درون خود هر ساله ما را با  نمادهاي روحیه خروشان جنبش دانشجویی و مظهر ایثار، از خود گذشتگی، پایداری و استقلال و آزادی "شريعت رضوي، قندچي و بزرگ نيا"  آشنا مي كند. همان "سه آذر اهورايي" كه از خود درخششي به يادگار گذاشتند كه در هميشه تاريخ چونان شعله هاي هميشه فروزان مي درخشند و چراغ راه دانشجويان اند.

سخن پاياني

دانشجوي امروز ما بايد بداند كه او قافله سالار دانايي، آزاديخواهي، تعقل گرايي و تحول آفريني است و از اين رو مي تواند الگو و سرمشق ساير مردم قرار گيرد كه به تناسب سن و جايگاهش، سوداي مصدرنشيني، منفعت طلبي، زياده خواهي و فرماندهي ندارد، بلكه او به ميدان مي آيد تا بستر رشد و بالندگي را براي كشور فارغ از هرگونه قيموميتي  فراهم كند.

بي شك دانشجو چنانچه در ميدان باشد و لباس بي تفاوتي را از تن بر كند، بارقه هاي اميد، نشاط، شادابي و طراوت به جامعه باز مي گردد. چنين دانشجويي به عنوان موثرترين عنصر و محور مشاركت جويي -كه هم از دانش بهره مند است، هم انرژي دارد و هم محافظه كار نيست- مي تواند منشا تحول و نو آوري شود، چيزي كه جامعه ما بيش از هر زمان به او و انديشه او محتاج است.
 
دکتر اصغر نصیری
 شهردار کرج
 

كلمات كليدي : روز دانشجو , دکتر اصغر نصیری , شهرداری کرج

آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 2066987
تعداد بازديد کنندگان سايت: 15436925 تعداد بازديد زيرپورتال: 2854052 اين زيرپورتال امروز: 3753 سایت در امروز: 13239 اين صفحه امروز: 2918
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.