شنبه 5 خرداد 1397   14:35:12
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخباراخبار
1396/1/30 چهارشنبهرضاپور تاکید کرد:
جذب سرمایه های بخش خصوصی؛ از عوامل موفقیت شهرداری ها در میدان رقابت توسعه ای است
معاون مالی اقتصادی شهرداری کرج گفت: جذب سرمایه گذار در شهرداری ها، یکی از اصلی ترین موضوعات در راستای تحقق توسعه پایدار شهری می باشد و در سالهای اخیر نیز مدیران عالی مدیریت شهری این کلانشهر، جذب سرمایه و سرمایه گذار را با توجه به اینکه صرفا با درآمدهای جاری شهرداری در میدان رقابت، پیروزی بدست نخواهد آورد یکی از اولویت های خود قرار داده است.
به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج، محمدرضا رضاپور این مطلب را عنوان کرد و گفت: از وظایف اصلی شهرداری ها، اجرای طرح های عمرانی و خدماتی مصوب شده از سوی شورای اسلامی شهر می باشد؛ در دنیای پرشتاب کنونی و با توجه به وجود محدودیت هایی که در جهت تأمین اعتبار این طرح ها وجود دارد، این دستگاه بایستی خود بصورت مستقل، در جهت اجرا و تأمین اعتبار پروژه های توسعه ای در سطح شهر اقدام نماید.
 
قائم مقام مالی اقتصادی شهرداری کرج ادامه داد: از طرفی هر طرحی که شهرداری قصد اجرای آن را دارد، از قبل در بودجه سالانه بایستی ردیفی برای آن اختصاص داده شود و بر اساس درآمدهای پیش بینی شده، محل تأمین اعتبار آن مشخص باشد. در غیر این صورت آخر سال سازمان با کسری بودجه گریبان گیر خواهند بود.
 
رضاپور اضافه کرد: بر این اساس، پروژه های مورد نظر شهرداری ها که در راستای آبادانی و رشد شهر اجرایی می شوند، نیازمند منابع مالی جدا از دولت و نیز درآمدهای محدود این دستگاه است تا بتوان با فراغ خاطر در جهت رسیدن به شهری توسعه یافته قدم برداشت؛ افزایش رقابت شهرها و کلانشهرهای کشور در زمینه جذب سرمایه و سرمایه گذار، نشان از این موضوع دارد که اهمیت جذب سرمایه گذاری بیش از پیش آشکار شده است.
 
این مسئول گفت: باید به این دید برسیم که سرمایه گذار در جهت رسیدن به منافع مالی خود موجب ایجاد منافع عمومی نیز می شود که نمود آن را می توان در اشتغال زایی و سایر حوزه ها جست و جو کرد؛ همچنین همکاری سرمایه گذار خصوصی با سازمانها و نهادهای های خدمات رسانی چون شهرداری ها، باعث ایجاد رفاه عمومی شده و کارایی نهادها و سازمانهای مذکور را افزایش می دهد.
 
وی خاطر نشان کرد: جذب سرمایه گذاری در سطح شهر بعنوان یکی از مهم ترین عوامل ایجاد درآمد های پایدار، هر چند زمان بر است ولی باید بسترهای آن از سوی مسئولان ارشد شهری  فراهم گردد که این مهم نیز با جدیت هر چه تمام از سوی مدیریت شهری کرج پیگیری می شود و در این زمینه توانسته ایم پروژه های مختلفی را به بهره برداری برسانیم.
 
معاون مالی اقتصادی شهرداری کرج در پایان یادآور شد: افزایش مشارکت بخش خصوصی برای تامین مالی پروژه های شهری، منوط به عواملی از جمله وجود بازارهای فعال برای سرمایه گذاری بخش خصوصی، بازگشت سرمایه مطلوب و پایین بودن ریسک سرمایه گذاری است؛ ناگفته پیداست که مشارکت بخش خصوصی همچنین یک ساختار اقتصادی و برنامه ریزی مالی را می طلبد که در آن هزینه های سرمایه گذاری، هزینه های فرصت، هزینه های سرمایه، جدول مدیریت زمانی و درآمدها به وضوح مشخص باشد و مدیریت شهری کرج در این راستا نیز تمهیداتی را اتخاذ کرده است.


آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 1475615
تعداد بازديد کنندگان سايت: 11477918 تعداد بازديد زيرپورتال: 2125354 اين زيرپورتال امروز: 2828 سایت در امروز: 9309 اين صفحه امروز: 2287
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.