يكشنبه 30 دي 1397   14:03:32
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخباراخبار
1396/10/19 سه‌شنبهبا برنامه ریزی های صورت گرفته:
خط بی آر تی در دهه فجر راه اندازی می شود
شهردار کرج از افتتاح خط بی آر تی در دهه فجر خبر داد.
به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج دکتر اصغر نصیری شهردار کرج در برنامه رادیویی "البرز من سلام"  با بیان این خبر  عنوان کرد: راه اندازی خطوط ریلی نقش به سزایی در روانسازی ترافیک شهری دارد.

نصیری با اشاره به اینکه ایجاد خط بی آر تی می تواند تاثیر زیادی بر کاهش ترافیک داشته باشد، تصریح کرد: یک خط بی آر تی در دهه فجر در خط شهید بهشتی افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه توسعه بزرگراه ها به تنهایی نمی تواند مشکل ترافیک را رفع کند، بیان کرد: گسترش زیرساخت های ترافیک مانند بزرگراه ها باید همزمان با توسعه خطوط ریلی صورت گیرد.

کرج از شهری عبوری به شهری اقامتی تبدیل شود

نصیری در ادامه اظهار امیدواری کرد: مشارکت مردم در بحث مدیریت شهری زمینه را برای ایجاد تحول ساختاری این کلانشهر از شهری عبوری به شهری اقامتی تبدیل کند.

وی افزود: نقش مردم در توسعه شهری نقشی بی بدیل است چرا که اهمیت آنان به شهر خود در توسعه و پیشرفت آن شهر نقش مهم تری خواهند داشت.
 
د‌کتر نصیری خاطر نشان کرد: در نظر داریم مولفه شهر انسانی را پر رنگ تر کنیم تا این فرآیند در سطح شهر نهادینه شود.
 
وی با بیان اینکه هوشمند سازی شهر ها یکی از مسائل مهم حوزه مدیریت شهری است، گفت: هوشمند سازی شهر در قالب سامانه اجرای سامانه "آی تی اس" با هدف کاهش هزینه های شهری، افزایش نظارت ها و ایجاد تعامل سازنده بین نهاد های اداره کننده شهر اجرایی می شود.

 لایحه خط ۵ قطار شهری به شورای اسلامی شهر فرستاده شده است

وی با اشاره به تامین زیرساخت های خط دو قطار شهری، افزود: لایحه خط ۵ قطار شهری به شورای اسلامی شهر فرستاده شده است.
 
دکتر نصیری به بحث توسعه ورودی های شهر کرج اشاره کرد و گفت: بدنه سازی حاشیه اتوبان از پارک جهان نما شروع شده است و امید است در فصل بهار شاهد زیبایی ورودی شهر باشیم.
 
وی افزود: اجرای  ۶ کیلومتر از پروژه بزرگراه شمالی در اولویت قرار گرفته که پل بیلقان تا تقاطع بلوار جمهوری را در بر می گیرد. در این راستا کار عمرانی در دو شیفت در حال انجام است و با پیش بینی های صورت گرفته اواسط سال ۹۸ به بهره برداری می رسد و می تواند ۷۰ درصد ترافیک را کاهش دهد.

 نهضت بهسازی و به آفرینی بافت های فرسوده در کرج آغاز شده است

نصیری با بیان اینکه نهضت بهسازی و به آفرینی بافت های فرسوده در کرج آغاز شده است، عنوان کرد: ١۶ بلوک شهری در مناطق ٢، ۵ و ٧ به منظور احیاء و بازسازی بافت های فرسوده پیش بینی شده است.
 
شهردار کرج بر ایجاد رابطه مثبت بین سرمایه گذاران و ساکنین بافت های فرسوده با هدف باز آفرینی بافت های قدیمی و ناکارآمد شهری تاکید کرد و افزود: در حال حاضر نیز اقداماتی در راستای تحقق این مهم صورت گرفته است.
 
اجرای طرح زوج و فرد از اول بهمن ماه سال جاری

نصیری بیان کرد: طرح زوج و فرد از اول بهمن ماه در شهر کرج با هدف کاهش ترافیک از ساعت ۱۷ الی ۲۱ اجرا می شود.
 
‌‌وی با تاکید بر اینکه باید بستر مهمی برای فرهنگ سازی باشد، گفت: اصلی ترین بستر برای توسعه فرهنگ در محلات است که سرای محلات در کرج ایجاد می شود.
 
شهردار کرج با اشاره به اینکه اتوماسیون اداری با ارتقای سلامت کاری، اعتماد شهروندان را به مجموعه شهری افزایش می دهد، گفت: بیش از ۸۰ درصد کار اتوماسیون انجام شده است و نهایتا تا آخر دی ماه این انجام خواهد شد.

كلمات كليدي : دکتر نصیری شهردار کرج , خطوط بی آر تی

آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 2264413
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16323750 تعداد بازديد زيرپورتال: 3099325 اين زيرپورتال امروز: 2451 سایت در امروز: 8555 اين صفحه امروز: 1852
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.