چهارشنبه 3 بهمن 1397   10:34:11
امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 16360149
  تعداد بازدید این صفحه: 82362
  در امروز: 4930

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/7/24 دوشنبهحاجی قاسمی:
پروژه های عمرانی بدون مطالعات اقتصادی و زیست محیطی در مدار اجرا قرار نمی گیرند
دبیر اول و رئیس کمیسیون عمران و معماری شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد که پروژه های کلان عمرانی و زیرساختی بدون مطالعات اقتصادی و زیست محیطی وارد فاز اجرا نمی شوند.
به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج، مهدی حاجی قاسمی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: هزینه هایی که از خزانه شهر برای تعریف و اجرای پروژه های عمرانی و زیرساختی صورت می پذیرد تا کرج را به سمت توسعه و آبادانی مضاعف سوق دهد نباید هیچ آسیب و خللی در محیط زیست ایجاد کند و اینکه به بهانه توسعه راهها درختان را قطع کنیم یا از مصالح نامرغوب برای احداث پروژه ها استفاده کنیم، قابل قبول نیست.
 
وی افزود: کمیسیون عمران و معماری در دوره پنج شورای اسلامی شهر کرج از تمام ابزار و قوای نظارتی خود از مرحله کلنگ زنی تا تکمیل پروژه های عمرانی و زیرساختی بهره می گیرد تا از استحکام و کیفیت و مرغوبیت لازم برخوردار باشند و باور داریم که در ازای هزینه صورت گرفته باید به بهره وری و راندمان لازم دست پیدا کنیم و سهم هر پروژه در کاهش مشکلات شهری ملموس و مشهود باشد.
 
به گفته منتخب مردم در شورای پنجم کلانشهر کرج، یکی از موضوعاتی که در طراحی و ساخت پروژه ها می تواند مد نظر قرار گیرد استفاده از تجربیات دیگر ابرشهرها در داخل و خارج کشور می باشد مثلا پروژه منوریل در قم به یک شکست اقتصادی تبدیل شده یا مشهد در پروژه های مشارکتی به پیشرفت چشمگیری دست پیدا کرده و ما باید از اندوخته ها و عبرت های آنها بهره مند شویم و مطالعه کنیم که چرا مترو در دیگر شهرها به سرانجام رسیده اما در کرج هنوز اندر خم یک کوچه است!
 
دبیر اول پارلمان محلی کرج عنوان کرد: استفاده از تسهیلات بانکی یا فروش اوراق مشارکت برای انجام کارهای بزرگ از دیگر مواردی است که قابل مطالعه هستند، همچنین وضعیت تسویه حساب با پیمانکاران در قالب های نقدی و تهاتری نیز باید مورد بازنگری اساسی قرار گیرد تا نه حقی از مجریان پروژه ها ضایع شود نه در حق شهر و شهروندان اجحافی صورت پذیرد.

كلمات كليدي : شهرداری کرج , شورای اسلامی شهر کرج , کمیسیون عمران , مطالعات اقتصادی

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 82362
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16360149 تعداد بازديد زيرپورتال: 99629 اين زيرپورتال امروز: 32 سایت در امروز: 4930 اين صفحه امروز: 23
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.