جمعه 28 دي 1397   03:38:43
امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 16293262
  تعداد بازدید این صفحه: 30766
  در امروز: 1512

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1393/9/25 سه‌شنبهدر نشست بررسی کتاب ترسیم زن و خانواده از نگاه مقام معظم رهبری مطرح شد
ارائه الگوی زن اسلامی ایران در نسخه ای تمام عیار، سلامت جهانی خانواده را احیا می کند
مسئول اندیشکده مطالعات راهبردی و آینده پژوهشی زنان و خانواده در نشست بررسی کتاب ترسیم زن و خانواده از نگاه مقام معظم رهبری، گفت: جمهوری اسلامی ایران، می تواند با ارائه الگوی زن اسلامی ایران در ن ...
مسئول اندیشکده مطالعات راهبردی و آینده پژوهشی زنان و خانواده در نشست بررسی کتاب "ترسیم زن و خانواده از نگاه مقام معظم رهبری"، گفت: جمهوری اسلامی ایران، می تواند با ارائه الگوی زن اسلامی ایران در نسخه ای تمام عیار به جهان سلامت خانواده را احیا کند که در صورت تحقق این امر قدرت نرم ایران اسلامی نیز افزایش چشم گیری خواهد داشت.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، معصومه حاج حسینی، مسئول اندیشکده مطالعات راهبردی و آینده پژوهشی زنان و خانواده در  نشست بررسی کتاب "ترسیم زن و خانواده از نگاه مقام معظم رهبری"، اظهار داشت:  فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص زن و خانواده باید به صورت یک نقشه طراحی شود و به عنوان یک نقشه راه مورد بهره برداری قرار گیرد، ضمن اینکه باید مطالب و پیام های رهبری را خیلی آسان و روان تحلیل کنیم تا از تحریف های احتمالی سخنان ایشان جلوگیری شود.
وی افزود: مقام معظم رهبری در تمامی مباحث مربوط به زن و خانواده نگاه هندسه وار و نظام یافته ای دارد اما در بسیاری از موارد می بینیم دستگاه های متولی در خصوص بیانات ایشان دچار انحراف می شوند و این مسئله باعث می شود اقداماتی انجام دهند که نه تنها خاصه رهبری محقق نشود بلکه مشکلات دیگری را نیز به وجود آورد.
حاج حسینی، بحث عدم الگو پذیری از زن غربی را یکی از موارد مورد تأکید مقام معظم رهبری بیان کرد و گفت: باید دید نگاه رهبری در این خصوص کجاست و چرا در بحث عدم الگوپذیری از زن غربی بارها گوشزد کرده اند! این نشان می دهد که ایشان در این زمینه احساس خطر کرده اند.
مسئول اندیشکده مطالعات راهبردی و آینده پژوهشی زنان و خانواده، افزود: امروز سردمداران قدرت،همچون آمریکای جنایت کار هر روز دچار گرفتاری جدیدی می شوند طوری که هندسه سیاست و قدرت در جهان در حال تغییر است؛ این تغییرات بیشتر بنیان خانواده را دچار آسیب می کند از این رو جمهوری اسلامی ایران، می تواند با ارائه الگوی زن اسلامی ایران در نسخه ای تمام عیار به جهان سلامت خانواده را احیا کند که در صورت تحقق این امر قدرت نرم ایران اسلامی نیز افزایش چشم گیری خواهد داشت.
وی افزود: غرب تمام تلاش خود را به کار برده است که  حکومت دینی را زیرسؤال ببرد، افزایش قدرت نرم ایران اسلامی باعث می شود دست اندازی استکبار در عرصه های دیگر کاهش یابد؛ غرب گرایی زن های مسلمان پاشنه آشیل دشمن برای ضربه زدن به حکومت های اسلامی است.
مسئول اندیشکده مطالعات راهبردی و آینده پژوهشی زنان و خانواده، خاطرنشان کرد: باید گفتمان سازی افکار جامعه را با فرمایشات مقام معظم رهبری ایزوله کنیم، در صورت تحقق این امر هر چه افکار مسموم به سمت جامعه تزریق شود، افکار عمومی خود می تواند حق را از باطل تشخیص دهد.
حاج حسینی در ادامه این نشست به بحث ازدواج آسان اشاره کر و گفت: آسان گیری ازدواج ریشه در ایدئولوژی دارد. زمانی به بهانه های علمی و ارتقاء سطح بهداشت و سلامت روحی و جسمی زنان، روحیه خودخواهی را به جامعه زنان تزریق کردند با افکاری که شأن مادری و همسری را متزلزل می کرد زنان را از روحیه ایثار، گذشت و فداکاری که ثمرات خوبی داشت دور کردند؛ برای ترویج ازدواج آسان باید با فرهنگ سازی آن هم در دراز مدت کار کرد و فعالیت های مقطعی نه تنها جواب گو نیست بلکه آسیب زا خواهد بود و از آنجا که ذائقه ها تغییر کرده است نباید با عجله وارد این مبحث شد.

منبع: زنان نیوز
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 30766
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16293262 تعداد بازديد زيرپورتال: 3090533 اين زيرپورتال امروز: 628 سایت در امروز: 1512 اين صفحه امروز: 11
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.