چهارشنبه 7 خرداد 1399   04:35:24

1398/6/26 سه‌شنبهبه گزارش حوزه ارتباطات وامور بین الملل منطقه 4 شهرداری کرج:
اجرای «طرح استقبال از مهر» در آستانه بازگشایی مدارس
معاون خدمات شهری منطقه 4 شهرداری کرج از تمهیدات ویژه در طرح «استقبال از مهر ۹۸» به مناسبت بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.


به گزارش حوزه ارتباطات و امور بین الملل منطقه4 شهرداری کرج ،معاونت خدمات شهری گفت: آغاز سال تحصیلی جدید و طرح «استقبال از مهر ۹۸» از موضوعات بسیار مهم محسوب می شود. بدین منظور این منطقه اقدام به برنامه‌ریزی دقیق و منسجمی در راستای اجرای مطلوب طرح استقبال از مهر ۹۸ با اتخاذ تمهیدات و انجام پیش‌بینی‌های لازم کرده است
.

 

مهدی بامستی تصریح کرد: در همین راستا اقدامات متعددی از قبیل رنگ آمیزی دیوار مدارس، ایمن سازی معابر منتهی به مدارس و تردد دانش آموزان با خط کشی معابر و نصب علائم هشدار دهنده، لکه گیری و بهسازی آسفالت معابر، پاکسازی و رفت وروب معابر منتهی به مدارس، شستشوی مخازن زباله و جمع‌آوری نخاله‌های اطراف مدارس و غیره را در دستور کار دارد.

این مسئول افزود: اکثر دیوار های مدارس این منطقه از جمله مدارس مریم ،باقرالعلوم، امیر المومنین ، فاطمه و زهرا (س) ، فاطمه پزشکی ،22 بهمن،خالد اسلامبلی، شهدای اکبرآباد ،شکوفه های انقلاب و تهذیب  به متراژ 5هزار رنگ آمیزی شده است.

معاون خدمات شهری با اشاره به تاثیر رنگ فضای آموزشی بر روحیه دانش آموزان، گفت : در مدارس رنگ فضاها و تجهیزات آموزشی به دلیل شرایط روحی وسنی کودکان و نوجوانان از حساسیت بیشتری برخوردار است، زیرا این امر می تواند باعث شادابی و نشاط و آرامش روانی دانش آموزان شود و فرآیند یادگیری را افزایش دهد. همچنانکه می تواند زمینه کسالت، بی تحرکی، اضطراب وافسردگی آنان را فراهم آورد.

بامستی با اشاره به اینکه ساماندهی فضای سبز داخل مدارس و کاشت گلهای فصلی اجرا شده است، افزود: رنگ آمیزی جداول و مبلمان شهری مدارس، نظافت و پاکیزگی محیط اطراف مدارس، رنگ آمیزی و رفع نواقص جداول داخل مدرسه  و رنگ آمیزی وخط کشی  حیاط مدارس از دیگر اقدامات معاونت خدمات شهری به مناسبت بازگشایی مدارس و طرح استقبال از مهر بوده است.

 
 

كلمات كليدي : شهرداری کرج , شهرداری منطقه4 کرج , طرح استقبال از مهر

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 481244
تعداد بازديد کنندگان سايت: 30046229 تعداد بازديد زيرپورتال: 489800 اين زيرپورتال امروز: 35 سایت در امروز: 5430 اين صفحه امروز: 31
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.