شنبه 16 فروردين 1399   17:39:10

1398/10/19 پنجشنبهدفاتر خدمات توسعه محله، مشارکت هر چه بیشتر شهروندان در مدیریت شهری
حضور مدیر کل دفتر طرح های توسعه شهری شهرداری کرج در جلسه دفتر خدمات توسعه محله اوقافی ها
جلسه دفتر خدمات توسعه محله اوقافی ها با حضور مرجانه فرهنگی مدیر کل دفتر طرح های توسعه شهری ، بهزاد عراقی معاون بهسازی و نوسازی سازمان عمران و باز آفرینی فضاهای شهری شهرداری کرج با هدف بررسی نحوه عملکرد این دفتر برگزار شد.
 جلسه دفتر خدمات توسعه محله اوقافی ها با حضور مرجانه فرهنگی مدیر کل دفتر طرح های توسعه شهری ، بهزاد عراقی معاون بهسازی و نوسازی سازمان عمران و باز آفرینی فضاهای شهری شهرداری کرج با هدف بررسی نحوه عملکرد این دفتر و شناسایی معضلات ساکنین این محله بافت فرسوده و اقدامات لازم جهت رفع آنها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان عمران و باز آفرینی فضاهای شهری شهرداری کرج مرجانه فرهنگی هدف از بازآفرینی در محلات کم برخوردار و بافت‌های فرسوده شهری را ارتقاء کیفیت زندگی مردم عنوان کرد و گفت: برای فرهنگ ‌سازی این امر مهم و ارائه مشاوره به مردم و راهنمایی آنان، دفاتر خدمات توسعه محله در محلات فرسوده مستقرشده است .

وی با اشاره به لزوم مشارکت شهروندان در بهسازی محلات افزود: در همین راستا دفتر خدمات توسعه محله اوقافی ها در این منطقه مستقر شده و مردم این محله می‌توانند با مراجعه به این دفتر مشاوره‌های لازم را در خصوص بهسازی و بازسازی محله خود دریافت نمایند.

معاون بهسازی و نوسازی سازمان عمران با بیان اینکه بازدید مستمر از دفاتر خدمات توسعه محلات همراه با مدیران شهری سبب ارتقای خدمت‌رسانی به شهروندان می‌شود، گفت: بناست با حضور در دفاتر توسعه محلی یا تسهیل‌گری در حوزه بافت فرسوده جهت یکپارچه‌سازی اطلاعات و در مرحله بعدی پیگیری اقداماتِ مناسب، بازه زمانی برای اقدامات اجرایی مستمر تعیین شود.

عراقی افزود: مسئولین این دفاتر باید با ارتباط مستقیم و بی واسطه با عموم شهروندان در جریان نیازها و خواسته های در اولویت آنها قرار گیرند و بر اساس نیازسنجی های صورت گرفته طرح و برنامه های مدون و کارشناسی شده ای از سوی این دفاتر به شهرداری های مناطق و سازمانهای تابعه ی شهرداری کرج ارائه شود . در ادامه مدیران شهرداری ها می توانند طرح ها و برنامه های ارائه شده را در قالب لوایح در اختیار اعضای شورای اسلامی شهر قرار دهند تا در صورت موافقت و تصویب نیازهای واقعی و در اولویت شهروندان عزیز از سوی شهرداری ها اجرایی شوند .

این مسئول در پایان یادآور شد : دفاتر خدمات توسعه محله باعث برون‌سپاری و کوچک‌ سازی ادارات شده و موجب می‌شود مردم به مثابه شهروند مسئول در اداره محلات خود سعی مجدانه داشته باشند که این مسئله هم به لحاظ اقتصادی و هم از نظر اجتماعی تبعات بسیار سودمند و مفیدی در پی خواهد داشت.

*******
عکس از / داود کاظمی 
واحد روابط عمومی سازمان عمران بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 406161
تعداد بازديد کنندگان سايت: 27942279 تعداد بازديد زيرپورتال: 416763 اين زيرپورتال امروز: 382 سایت در امروز: 20880 اين صفحه امروز: 360
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.