شنبه 10 خرداد 1399   18:12:52

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/9/24 يكشنبهشهردار کرج عنوان کرد:
شهرداری در مشارکت ها خود را شریک سرمایه‌گذار می‌داند
در موضوعاتی مثل احداث پارکینگ، فرآوری های پسماند، گردشگری و پروژه‎های عمرانی فضای لازم برای همکاری با بخش خصوصی وجود دارد.

 

علی کمالی زاده در جلسه شورای سرمایه گذاری که در سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی برگزار شد با اشاره به نقش مهم سرمایه‎گذاری در توسعه و رونق اقتصادی شهر، اظهار داشت: با ایجاد سازمان سرمایه‎گذاری و مشارکت‎های مردمی در شهرداری ها‎ شاهد هماهنگی بیشتر و برنامه‎ریزی دقیق‌تر برای توسعه شهر و تحقق شهر پویا هستیم.

وی یکی از وظایف اصلی شهرداری‎ را  اجرای طرح‎های عمرانی عنوان کرد و افزود: اعتبار و سرمایه اصلی اجرای این طرح‎ها به طور معمول از محل اعتبارات شهرداری و اغلب از اعتبارات محلی و بخشی نیز از سرمایه گذاری بخش خصوصی تامین می‎شود.

شهردار کرج ادامه داد: در این میان یکی از منابع اصلی درآمدِ شهرداری‎ها مربوط به اخذ عوارض و ساخت‎وسازهاست که در سال‎های اخیر به دلیل رکود در بخش ساخت و ساز درآمد این بخش نیز با افت چشمگیری روبرو بوده است.

کمالی زاده در ادامه نزدیکی کرج به پایتخت را ویژگی مناسبی برای جذب سرمایه‎گذار و توسعه اقتصادی دانست و تاکید کرد: در موضوعاتی مثل احداث پارکینگ، فرآوری های پسماند، گردشگری و پروژه‎های عمرانی فضای لازم برای همکاری با بخش خصوصی وجود دارد. 

به گفته این مسئول؛ سرمایه گذاران در صورتی که از توانمندی لازم در حوزه فنی برخوردار باشند می توانند در بخش اجرا نیز با شهرداری مشارکت داشته باشند.

شهردار کرج در پایان خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهایی که شهرداری در سال‎های اخیر برای رونق اقتصادی شهر به دنبال آن بوده جذب سرمایه و سرمایه‎گذار برای اجرای پروژه‎های عمرانی و شهری است که این موضوع اهمیتِ جذب سرمایه‎گذار در توسعه شهری را نشان می دهد.


كلمات كليدي : شهرداری کرج , دکتر علی کمالی زاده

تعداد بازديد اين صفحه: 319296
تعداد بازديد کنندگان سايت: 30169801 تعداد بازديد زيرپورتال: 646591 اين زيرپورتال امروز: 309 سایت در امروز: 29372 اين صفحه امروز: 103
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.