چهارشنبه 7 خرداد 1399   04:21:09

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/10/13 چهارشنبه
اصلی ترین ملاک در هسته گزینش گام برداشتن در چارچوب قانون است
مدیر کل هسته گزینش شهرداری کرج، در هسته گزینش علاوه بر اجرای دقیق قوانین، حق و انصاف نسبت به نیروها به عنوان اصل اساسی در این حوزه رعایت می شود و مهم ترین ملاک در هسته گزینش گام برداشتن در چارچوب قانون است.

عباس میری در آستانه 15 دی ماه سالروز صدور فرمان بنیانگذار و معمار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل گزینش در دستگاه های اجرایی، گفت: از ابتدای سال جاری، 80 جلسه در حوزه هسته گزینش برگزار شده و در این جلسات به هزار و 721 پرونده رای داده شده است.

وی با اشاره به اینکه این هسته از اوایل سال 93 به صورت مستقل در شهرداری کرج کار خود را آغاز کرده است، بیان داشت: واحدهای گزینش در سال 1361 و با فرمان امام خمینی(ره) با رویکردی جدید فعال شدند. این در حالی بود که توجه و حساسیت حضرت امام(ره) به امر گزینش در دستگاه ها و ادارات، با توجه به قرارگیری در آغاز جنگ و فشارهای سنگینی که روی کشور و مسئولان قرار داشت، از اهمیت بسیار بالای این مجموعه و نیز تیزبینی و آینده نگری نگاه ایشان حکایت داشت.

میری، یکی از مهمترین ابعاد هسته های گزینش را بکارگیری نیروهای متعهد عنوان کرد که در واقع پایه و بنای شکل گیری یک سیستم سالم و انسجام آن با بهره گیری از پرسنل زبده و شایسته است.

این مسئول به ویژگی های افرادی که در هسته گزینش فعالیت می کنند، اشاره کرد و اذعان داشت: صالح بودن، تعهد داشتن، عاقل و صاحب اخلاق کریمه بودن، عدم تنگ نظری، در کنار اشراف داشتن به مسائل و موضوعات روز از مهمترین ویژگی ها و فاکتورهای کسانی است که در این حوزه به کار می پردازند، از این رو گزینش نیروهای این واحد، با شدت و حساسیتی بیش از دیگر نیروها انجام می گیرد.

به گفته مدیر کل هسته گزینش شهرداری کرج، گزینش و انتخاب افراد صالح و برتر طبق نص صریح قرآن از ویژگی های خداوند بلندمرتبه است که به بعثت پیامبران انجامیده است. بر این اساس در گزینش، ماموران باید بیش از هر چیز نظر و رضایت خداوند را در نظر گرفته و با تشخیص های هوشمندانه و عالمانه، یک دستگاه را در مسیر دستیابی به اهداف شان همراهی و هدایت کنند.

میری، یادآور شد: ما در گزینش باید دو حق را در نظر بگیریم، نخست حق دستگاه مربوطه و سپس حق افراد را. یعنی در مرحله اول نگذاریم با ورود افراد متخلف، بدبینی بین مردم نسبت به دستگاه ایجاد شود و در مرحله دوم از رد شدن افراد به ناحق جلوگیری کنیم.

این مسئول همچنین بر ضرورت ارتقای دانش در هر دستگاه نظارتی و خدمت رسان تاکید کرد و گفت: هر دستگاهی که بخواهد در زمینه خدمت رسانی پیشرو باشد باید به دانش روز آگاهی داشته باشد که خوشبختانه در هسته گزینش نیروهای آگاه به تخصص خود حضور دارند و تمام دوره های امور تحقیقات، مصاحبه، صدور رای و مدیریت در گزینش با دعوت از اساتید خبره در کشور برای پرسنل این حوزه برگزار شده است.

وی حساسیت عملکرد هسته گزینش را مجدد مورد تاکید قرار داد و به سخن رهبرمعظم انقلاب در این زمینه اشاره کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، هم رد کردن فرد صالح، هم پذیرش افراد ناصالح هر دو خلاف است.

مدیرکل هسته گزینش شهرداری کرج به برنامه های این واحد به مناسبت روز گزینش اشاره و بیان کرد: تجدید میثاق با آرمان های امام راحل، برگزاری مسابقه فرهنگی در خصوص قوانین گزینش برای پرسنل هسته گزینش، نصب بنر در شهرداری به مناسبت روز گزینش، پذیرایی از ارباب رجوع، دیدار پرسنل این واحد با شهردار از جمله این برنامه ها می باشد.

میری در بخش پایانی سخنان خود از دکتر نصیری، شهردار کرج به دلیل حمایت و نگاه خوبی که به دستگاه های نظارتی دارد تشکر کرد و گفت: توجه به دستگاه های نظارتی در هر دستگاهی موجب موفقیت آن دستگاه می شود.بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 45203
تعداد بازديد کنندگان سايت: 30045936 تعداد بازديد زيرپورتال: 645052 اين زيرپورتال امروز: 96 سایت در امروز: 5137 اين صفحه امروز: 4
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.