سه‌شنبه 6 خرداد 1399   05:10:49
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1398/6/24 يكشنبهبه منظور بهسازی فضای پارک های کرج انجام می گیرد:
قلیان ممنوع، دکه ها محدود
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج: برای آسایش و راحتی خانواده ها عرضه قلیان در پارک ها ممنوع و فعالیت دکه ها محدود می شود. 

پیمان بضاعتی پور با بیان اینکه طی سال‌های گذشته شاهد راه اندازی قلیانسرا در برخی از  پارک‌های کرج بوده ایم، اظهار داشت:  عرضه قلیان باعث نارضایتی برخی شهروندان به خصوص خانواده‌هایی که با فرزندان کوچک خود به پارک‌ها می‌آیند، شده است. 

وی با اشاره به اینکه فروش قلیان در پارک‌های کرج ممنوع شده است افزود: پارک فضایی عمومی برای تفریح و گذران اوقات فراغت شهروندان است و درست نیست عده‌ای برای تفریح خود حقوق دیگران را رعایت نکنند. 

وی اضافه کرد: البته نمی‌توان از آوردن قلیان شخصی توسط خانواده‌ها جلوگیری کرد ولی دیگر به شکل سابق امکان راه اندازی فضایی برای کسب درآمد از طریق عرضه قلیان وجود ندارد.

ساماندهی دکه‌های فعال در پارک‌های شهر

بضاعتی پور در ادامه با اشاره به ساماندهی دکه‌هایی که در پارک‌ها اقدام به فروش تنقلات و... می‌کنند، توضیح داد: طبق مصوبه شورا، طی سال‌های گذشته امکان ایجاد مراکز درآمدی در قالب دکه‌هایی که اقدام به فروش تنقلات و ... می‌کردند وجود داشت.

این مسئول ادامه داد: با توجه به اینکه اغلب دکه‌های فعال در پارک‌ها حریم مشخص شده خود را رعایت نمی‌کنند و با اتصال برخی مصنوعات باعث زشت شدن چهره پارک‌ها می‌شوند، بنا شده از فعالیت گسترده این دکه‌ها جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه سازمان سیما منظر از درآمد ناشی از فعالیت این دکه‌ها صرف نظر می کند؛ خاطرنشان کرد: در آینده‌ای نزدیک شاهد کاهش محسوس تعداد دکه ها در پارک‌های سطح شهر خواهیم بود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج افزود: بر این اساس قرارداد هر یک از دکه‌هایی که تمام شود دیگر تمدید نخواهد شود و این فضاها به مراکز فرهنگی و نگارخانه تبدیل می‌شود.


كلمات كليدي : شهرداری کرج , سازمان سیما و منظر شهری

مشاهده آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 2059531
تعداد بازديد کنندگان سايت: 30015036 تعداد بازديد زيرپورتال: 5699331 اين زيرپورتال امروز: 1779 سایت در امروز: 5418 اين صفحه امروز: 1455
.