سه‌شنبه 17 تیر 1399   16:44:43
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1398/10/18 چهارشنبهرییس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج خبر داد:
راه اندازی پایگاه سوادآموزی در فرهنگسراها و اماکن فرهنگی
با انعقاد تفاهم نامه ای بین سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج و اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، مقرر شد پایگاه سوادآموزی در تمامی فرهنگسراها و اماکن فرهنگی ورزشی این کلانشهر راه اندازی شود.
 

علیرضا رحیمی در جلسه ای با حضور یونس جاویدنسب؛ معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز با اشاره فعالیت بیش از ۲۰ مرکز فرهنگی، سرای محله، فرهنگسرا، خانه هنرمندان و اماکن ورزشی تحت پوشش این سازمان در سطح شهر اظهار داشت: این سازمان آماده همکاری به منظور ترویج سوادآموزی و مهارت‌های شهروندی به شهروندان در این فضاها است.
 

وی افزود: ریشه کنی بی سوادی یکی از این مسائلی است که باید با همکاری نهضت سوادآموزی و دیگر دستگاه ها محقق شود.
 

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج ادامه داد: در این زمینه باید تفاهم نامه ای بین اداره کل آموزش و پرورش استان البرز و شهرداری کرج منعقد شود تا بتوان پایگاه های نهضت سوادآموزی را در سطح شهر فعال کرد.
 

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز نیز با اشاره به اینکه طبق آمار سال ۹۵، حدود ۵۸ هزار نفر بیسواد و کم سواد در سطح استان وجود دارد، گفت: با توجه به مهاجرت‌های مختلف به این استان و شهر کرج، طی سه سال گذشته این آمار افزایش یک و نیم برابری داشته است.
 

یونس جاویدنسب ادامه داد: برای ریشه کنی بی سوادی در استان و شهر کرج نیازمند همکاری بین بخشی سایر دستگاه ها از جمله شهرداری هستیم که با توجه به رویکرد مطلوب و حمایت‌های ارزنده سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج، در آینده ای نزدیک شاهد ایجاد و راه اندازی پایگاه های سوادآموزی در تمامی فرهنگسراهای شهر خواهیم بود.
 

این مسئول یادآور شد: در تمامی این پایگاه ها، علاوه بر آموزش خواندن و نوشتن به افراد تحت پوشش، مهارتهای زندگی، حقوق شهروندی، توانمندسازی افراد و دیگر مهارتها نیز به آنها ارائه داده می شود.


 مشاهده آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 2516255
تعداد بازديد کنندگان سايت: 32181809 تعداد بازديد زيرپورتال: 6211397 اين زيرپورتال امروز: 10784 سایت در امروز: 40490 اين صفحه امروز: 9668
.