تازه های مدیریت شهری
1399/12/6 چهارشنبه
رونمایی از زیرسیستم جامع املاک و مستغلات شهرداری کرج
مدیرکل املاک و مستغلات شهرداری کرج خبر داد؛
مدیرکل املاک و مستغلات شهرداری کرج از رونمایی زیرسیستم جامع املاک در سامانه سامان شهر که مربوط به اطلاعات املاک و اراضی متعلق به شهرداری است، خبر داد.

 

سید عباس محمودیان با اعلام این خبر اظهار کرد: این زیرسیستم با هدف شناسایی و نگهداری اطلاعات املاک و مستغلات و کلیه معاملات ملکی شهرداری با امکان دستیابی به موقعیت هر ملک بر روی نقشه های GIS Base است.
 

وی اضافه کرد: در این راستا پس از برگزاری جلسات متعدد فنی با مسئوللن و کارشناسان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و احصاء نیازهای اداره کل املاک و مستغلات و مدلسازی اولیه، پیاده سازی سیستم آغاز شد.
 

مدیرکل املاک و مستغلات شهرداری کرج اضافه کرد: با راه اندازی این زیرسیستم ضمن ایجاد پایگاه داده ای منسجم، امکان ایجاد بستری شفاف جهت بهینه سازی و بارگذاری املاک شهرداری بر اساس نیاز شهروندان، بهره برداری از سرانه های خدماتی و واگذاری املاک شهرداری جهت تامین منابع مالی پروژه های عمرانی و اعطای معوض به مالکین اراضی واقع در طرح، پاسخگویی سیستمی به تمامی درخواست های مربوط به حوزه املاک، بروز رسانی خودکار پرونده های املاک شامل ورود اطلاعات و اسکن اوراق مربوطه و جانمایی آنها، اخذ گزارشات آماری متنوع بر اساس فیلدهای ورود اطلاعات شده، ارائه خط پروژه املاک هر منطقه جهت اولویت دهی تملک، امکان پایش آنها و ارتباط سیستمی با فرآیند جذب و تخصیص بودجه های مصوب میسر می شود.
 

محمودیان همچنین با تاکید بر اینکه این مهم از نیازهای جدی مدیریت شهری است که به تاکید شهردار کرج و نمایندگان شهروندان در شورای اسلامی شهر بوده است، افزود: راه اندازی کامل این سامانه با حذف فرآیندهای سنتی موجب تسریع در امر رسیدگی به درخواست های وارده حوزه املاک و مستغلات و ارائه خدمات شفاف و موثر به شهروندان و ارکان مدیریت شهری خواهد بود.
 

گفتنی است؛ زیرسیستم جامع املاک و مستغلات شهرداری کرج شنبه هفته آینده رونمایی می شود.
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج میباشد.

www.karaj.ir