يكشنبه 24 شهريور 1398   12:28:17

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 21247283
  تعداد بازدید این صفحه: 330622
  در امروز: 16796

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/3/4 شنبهاقدامی قابل تحسین درمنطقه
دعوت به مشارکت سرمایه گذاران منطقه / سرمایه گذاری در پروژه های بافت فرسوده با امتیازات ویژه
در دومین نشستی که جلالیان با سرمایه گذاران و فعالان عرصه ساختمان صبح امروز داشت ضمن دعوت از فعالان ساخت و ساز جهت مشارکت و سرمایه گذاری در احیای بافت فرسوده و اجرای پروژه های عمرانی شهرداری، اظهار داشت: بافت فرسوده نمایانگر هویت شهری است که احیای آن از اولویت های شهرداری محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی منطقه دو شهرداری کرج ؛ در دومین نشستی که جلالیان  با سرمایه گذاران و فعالان عرصه ساختمان صبح امروز داشت  ضمن دعوت از فعالان ساخت و ساز جهت مشارکت و سرمایه گذاری در احیای بافت فرسوده و اجرای پروژه های عمرانی شهرداری، اظهار داشت: بافت فرسوده نمایانگر هویت شهری است که احیای آن از اولویت های شهرداری محسوب می شود.
 

مهندس مرتضی جلالیان گفت :  شهر کرج بر روی خط زلزله قراردارد و موقعیت آن خطرآفرین است. این موضوع سبب بالارفتن اهمیت نوسازی بافت فرسوده می‌شود و مدیریت شهری به این نکته توجه خاصی داشته است. بطوریکه  بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده صیانت از سرمایه‌های اجتماعی است

مدیرمنطقه در این نشست صمیمی  ادامه داد: تبعات پیش‌آمدهای ناگواری هم‌چون زلزله تنها تخریب ساختمان‌ها نیست، بلکه بر مسائل اجتماعی، بهداشتی و... نیز تأثیر می‌گذارد در نتیجه باید به بازسازی بافت فرسوده بیش‌تر توجه شود.

وی با اشاره به اینکه «زمانی که مردم بافت فرسوده، محل زندگی خود را تغییر می‌دهند ما به نوعی سرمایه اجتماعی خود را از دست می‌دهیم»، اضافه کرد: نوسازی تنها به کالبد ساختمان‌ها مربوط نمی‌شود. حرف محلی که در بافت فرسوده وجود دارد باید مد نظر مشاوران قرار گیرد تا مردم پس از نوسازی احساس تعلق نسبت به محله خود را از دست ندهند.

جلالیان  گفت: اگر کار فرهنگی در این زمینه انجام شود و مرد م آگاه شوند نسبت به مشارکت  و منافع آن میتواند موفق شود. متاسفانه مواردی در فرهنگ عامه ما وجود دارد که مردم مایل به مشارکت نیستند با این دیدگاه درصد مشارکت کمی از مردم را خواهیم دشت.

این مسئول با اشاره به ایجاد گروه های تسهیل گری و توسعه گری، گفت: این دفاتر به لحاظ تخصصی که در این زمینه دارد اولین وظیفه آن ها حفظ مالکان است. یعنی آن ها را به قدری در کار شریک کنند که تا انتهای کار بمانند و به جای فضای فرسوده خود فضای نوسازی شده تحویل گرفته و در همان محل بمانند و کارشان را ادامه دهند.

مدیرمنطقه در ادامه اضافه کرد: در راستای تسریع در ساخت و ساز بافتهای فرسوده، یک نفر کارشناس جهت انجام امور مربوط به سرمایه گذاران و سازندگان معرفی می شود که در اسرع وقت به صورت خارج از نوبت به ارائه خدمات فنی و شهرسازی    می پردازد.

وی از کلیه سرمایه گذاران دعوت نمود در احیای این بافت ها به شهرداری منطقه یاری رسانند تا شاهد تحول عظیمی در سطح منطقه باشیم .

جلالیان ایجاد ظرفیتها و فرصت های سرمایه گذاری را مهم ارزیابی کرد و افزود: حمایت از سرمایه گذاران از رویکرد های مهم مدیریت شهری است.

این مسئول افزودقانون بستر اصلي شكل گيري و توسعه مديريت شهري است و با رعايت قانون و تهيه لوايح قانوني متناسب، زمينه فعاليت بخش خصوصي در اجراي طرح هاي شهري بيش از پيش فراهم شده است.

جلالیان در پایان گفت : اميدواريم با اجراي اين طرح ها، گام بلندي در توسعه و عمران شهر برداشته شود

شایان ذکر است در اولین نشست با سرمایه گذاران بخش ساختمان بیش از 50نفر حضور فعال داشتند.
 در این نشست مقرر شد ضمن بررسی و کارشناسی بافت های فرسوده سطح منطقه در جلسات پیش رو درامر احیای بافت های اقدامات مهمی صورت پذیرد

 


 


كلمات كليدي : جلالیان , مدیرمنطقه دو شهرداری کرج , دعوت از سرمایه گذاران , بافت فرسوده , مشارکت با تسهیلات ویژه

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 330622
تعداد بازديد کنندگان سايت: 21247283 تعداد بازديد زيرپورتال: 333800 اين زيرپورتال امروز: 238 سایت در امروز: 16796 اين صفحه امروز: 233
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.