سه‌شنبه 28 اسفند 1397   13:33:41
1397/10/12 چهارشنبه
ساماندهی و رفع بیش از یکصد مورد سد معبر در سطح منطقه شش
به گزارش امور ارتباطات و بین الملل منطقه شش شهرداری کرج : خسرو سرحدی ، سرپرست منطقه از رفع بیش از یکصد مورد سد معبر در سطح منطقه خبر داد.وی سد معبر را از معضل های بزرگ کلانشهرها برشمرد و ابراز داشت : این معضل سهم بسیار زیادی در افزایش حجم ترافیک ، نازیبا نمودن سیمای شهر و از بین بردن ایمنی پیاده راه‌ها
دارد.

سرپرست منطقه شش شهرداری کرج گفت : بنا به شرح قانون، سد معبر عمومی و اشغال پیاده روها و استفاده غیر مجاز آن ها برای کسب و سکنی ممنوع است و شهرداری مکلف است از آن جلوگیری و در رفع موانع و آزاد کردن معابر رأساً اقدام نماید.

این مقام مسئول در این خصوص بیان داشت : دو اکیپ متشکل از دو نیروی گشت همه روزه در سطح منطقه مشغول گشت زنی و بررسی وضع موجود می باشند که این امر به صورت یک روز در میان با حضور ضابطین قضایی و انتظامی صورت می پذیرد.

وی در تکمیل این خبر اذعان داشت : افرادی که باعث ایجاد مشکل در عبور و مرور و سد معبر شده اند بعد از شناسایی به سه بازار هفتگی موجود در سطح منطقه اعم از یکشنبه بازار واقع در خیابان شهید ساسانی ، دوشنبه بازار در 16 متری بنیاد و جمعه بازار در بلوار شبنم ها  منتقل می شوند.

سرپرست منطقه شش شهرداری کرج با اشاره به رفع بیش از یکصد مورد سد معبر از طریق سامانه مردمی 137 و یا مشاهدات گشت های واحد سد معبر اظهار داشت : حوزه معاونت خدمات شهری منطقه روزانه به صورت تقریبی 20 الی 30 عدد بنر تیر برقی ، حدود 150 مورد امحاء تراکت ، جمع آوری  حدودا 3 الی 5 عدد تابلو هشتی و در هفته ساماندهی تقریبا 5 مورد  تابلو تجاری غیر مجاز را در دستور کار دارد.

سرحدی در رابطه با معضل سد معبر موجود در میدان خوارزمی تصریح کرد : عوامل واحد سد معبر منطقه به صورت مستمر این منطقه را بررسی می نمایند و تا حد امکان از تجمع بساط گستران و وانت بارها در میدان خوارزمی ممانعت می نمایند اما با توجه به ازدحام جمعیت و موقعیت جغرافیایی محل ، رفع کامل این معضل امکان پذیر نمی باشد.

وی در ادامه افزود : دو طرح پیشنهادی برای ساماندهی میدان خوارزمی در دست بررسی می باشد که با ایجاد محلی مناسب در نقطه ای دیگر از منطقه برای بساط گستران و وانت ها و جابجایی آن ها و یا با محصور نمودن اطراف محل ویژه ایستگاه تاکسی ها می توان تا حد زیادی از معضل سد معبر در میدان خوارزمی را کاهش داد.
 
كلمات كليدي : منطقه شش شهرداری کرج , ساماندهی , سد معبر

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 213528
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17458003 تعداد بازديد زيرپورتال: 216255 اين زيرپورتال امروز: 198 سایت در امروز: 10566 اين صفحه امروز: 197
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.