يكشنبه 24 شهريور 1398   12:28:57

1398/3/1 چهارشنبه
عبور عرضی عابرین پیاده در شهر کرج ساماندهی می‌شود
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری با اشاره به اینکه عبور عرضی عابرین پیاده در شهر کرج ساماندهی می‌شود، گفت: نقاط حادثه خیز معابر درون شهری کرج شناسایی شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج، محمدرضا احمدی نژاد در نشست تخصصی گذرگاه عابر پیاده که در سالن کنفرانس سازمان عمران برگزار شد، با اشاره به اینکه در سند چشم انداز توسعه شهر بر مقوله مهم انسان محوری تاکید شده است، اظهار کرد: متاسفانه در گذشته زیر ساخت‎های لازم برای حضور بیشتر شهروندان در امور شهر فراهم نبوده که درصدد رفع این مشکل هستیم.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه مدیریت شهری کرج درصدد ایجاد عدالت اجتماعی برای شهروندان به موجب استفاده از تمام امکانات شهری است، گفت: بدون شک ضرورت و اهمیت مبحث مهم جانمایی صحیح و استاندارد گذرگاههای عابر پیاده بر کسی پوشیده نیست اما متاسفانه در گذشته اقدام زیربنایی در این حوزه به درستی انجام نشده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج تصریح کرد: طبق آمار دریافتی از پلیس راهور استان البرز در سال گذشته ۹۳ نفر از عابرین پیاده در تصادفات درون شهری جان خود را از دست داده اند.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه شهر کرج برای عبور عرضی عابرین پیاده و شهروندان امن نیست، گفت:  درصد بالایی از آمار فوتی یاد شده را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل می دهند از طرفی باید به این مهم نیز اشاره کرد که سالمندان به سبب نداشتن توانایی بالای حرکتی در این زمینه بسیار آسیب پذیر هستند.

این مسئول با بیان اینکه عبور عرضی عابرین پیاده در شهر کرج ساماندهی می‌شود، گفت: اجرای طرح مناسب سازی گذرگاه‌های عرضی عابرین پیاده در ۴ معبر اصلی شهر اعم از خیابان بهشتی؛ بلوار دانش آموز، ۴۵
متری گلشهر و خیابان اصلی رجایی شهر در حال انجام است.

معاون حمل و نقل و ترافیک‌ شهرداری کرج یادآور شد: نقاط حادثه خیز معابر درون شهری کرج به منظور مناسب سازی و ایمن‌سازی عبورعرضی عابرین پیاده شناسایی شده است.

 

تعداد بازديد اين صفحه: 155186
تعداد بازديد کنندگان سايت: 21247406 تعداد بازديد زيرپورتال: 236809 اين زيرپورتال امروز: 240 سایت در امروز: 16919 اين صفحه امروز: 117
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد