یکشنبه 4 آبان 1399   22:10:18

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخباراخبار
1397/11/14 یکشنبه
جمع آوری پسماندهای عفونی وظیفه شهرداری نیست
عضو شورای شهر کرج گفت: دانشگاه علوم پزشکی به وظیفه خود در خصوص ساماندهی زباله های عفونی عمل نمی کند. 

 فریده بزنی بیرانوند در صدو بیست و سومین جلسه شورای شهر کرج گفت: جمع آوری و بی خطر سازی زباله های عفونی به عهده شهرداری نیست و طبق قانون از وظایف وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی هر استان است.

وی ادامه داد: متاسفانه دانشگاه علوم پزشکی به وظیفه خود در این خصوص عمل نمی کند و علی رغم مکاتبات صورت گرفته؛ در جلسات مرتبط با این موضوع هم شرکت نمی کند.

این عضو شورا ابراز کرد: در حال حاضر شهرداری به حسب وظیفه قانونی و ذاتی خود مبنی بر جمع اوری پسماندهای شهری؛ این زباله ها را جمع آوری و دفن می کند ولی امکان بی خطرسازی آنها را ندارد.

بزنی خاطر نشان کرد: بی خطرسازی پسماندهای عفونی با دستگاه های خاصی انجام می شود و این کار باید توسط دانشگاه علوم پزشکی صورت بگیرد.

رییس کمیسیون خدمات شهری و ایمنی  شورای شهر کرج خاطر نشان کرد: شورای شهر صرفا شورای شهرداری نیست و وظیفه نظارتی به تمامی اموری دارد که به شهر و شهروندان مربوط می شود.

وی ادامه داد: وجود پسماندهای عفونی در شهر سلامت مردم را به خطر انداخته و آسیب جدی به محیط زیست وارد می کند به همین دلیل دانشگاه علوم پزشکی باید برای ساماندهی وضعیت موجود به طور جدی وارد عمل شود.

وی گفت: شورای پنجم شورایی مطالبه گر است و مصلحت شهر و شهروندان را اولویت خود قرار داده و در این زمینه با هیچ کسی تعارف ندارد.


كلمات كليدي : شهرداری کرج , شورای شهر کرج

نسخه قابل چاپ
آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 2487088
تعداد بازديد کنندگان سايت: 36862584 تعداد بازديد زيرپورتال: 7447672 اين زيرپورتال امروز: 10218 سایت در امروز: 35772 اين صفحه امروز: 269
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.