یکشنبه 4 آبان 1399   22:50:05

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخباراخبار
1397/11/15 دوشنبه
چشم انداز بودجه 98 امیدوار کننده است/ ظرفیت‌های درآمدزایی را نادیده نگیریم
شهردار کرج گفت: دفترچه های قیمت منطقه بندی و تعرفه عوارض از اول فروردین اجرایی می‌شود. 

علی اصغر کمالی زاده دراین رابطه، اظهار کرد: رویکرد شهرداری در تنظیم و تدوین متمم بودجه سال آینده، کاهش پروژه‌های مستمر و پروژه‌های که صرف نگه داشت شهر می‌شود، بوده است.

وی ادامه داد: علاوه براین، در تدوین این متمم سعی شده پروژه‌هایی که به مرحله انعقاد قرارداد نرسیده و امکان جذبشان وجود ندارد را نیز کاهش دهیم.

شهردار کرج افزود: بنا شده در بودجه سال آینده هزینه این موارد صرف تکمیل پروژه‌های نیمه تمامی شود که پیشرفت خوبی داشته اند و بهره برداری از آن ها به درآمد شهرداری اضافه خواهد کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه عدم تحقق بودجه مصوب تنها مختص شهرداری کرج نیست، توضیح داد: در حال حاضر بسیاری از کلانشهرهای کشور با این مساله مواجه هستند که بخش عمده ای از آن به نابه سامانی‌های اقتصادی و افزایش روز به روز تورم مرتبط است.

شهردار کرج در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تایید دفترچه های قیمت منطقه بندی و تعرفه عوارض از سوی استانداری اشاره کرد و گفت:  این دفترچه ها پس از بررسی در فرمانداری و کمیسیون تطبیق، به استانداری ارسال و پس از تایید استاندار برای ابلاغ به شورای شهر و شهرداری ارسال شد.

کمالی زاده ابراز کرد: اطلاع رسانی عمومی در خصوص این دفترچه ها ظرف یکی دو روز آینده انجام می‌شود و از اول فروردین سال آینده نیز اجرایی خواهد شد.

وی اظهار کرد: با تغییر قیمت منطقه بندی و تعرفه عوارض، شاهد افزایش محسوس درآمدهای شهرداری در سال آینده خواهیم بود.

وی توضیح داد: شهرداری برای افزایش درآمدهای خود فروش برخی املاک مثل پمپ بنزین و زمین ساختمان قدیم شهرداری را در دستور کار قرار داده است.

 این مسئول خاطر نشان کرد: املاک مذکور به مزایده گذاشته شده و امید است با بهترین قیمت به فروش بروند تا از این طریق شاهد افزایش درآمد شهرداری باشیم.

کمالی زاده با اشاره به برخی پتانسیل های درآمدزایی در شهر افزود: ظرفیت هایی برای درآمدزایی در سطح وجود دارد که به فعلیت رساندن آن ها از خام فروشی جلوگیری و زمینه افزایش درآمدهای پایدار را فراهم می‌کند.

وی از بازار پونه به عنوان یکی از این ظرفیت ها نام برد و گفت: بازار پونه با بیش از 70 هزار متر مربع فضای تجاری که نیمی از آن سهم شهرداری است، نیمه کاره مانده است.

شهردار کرج اضافه کرد: اگر این بازار راه اندازی شود، درآمد شهرداری با رشد قابل توجهی مواجه خواهد شد.

وی توضیح داد: در مجموع چشم انداز بودجه 98سال  بسیار امیدوار کننده تر از امسال است و امید است با به فعلیت رساندن پتانسیل های موجود در راستای عملیاتی شدن آن گام برداریم .


كلمات كليدي : شهرداری کرج , علی اصغر کمالی زاده

نسخه قابل چاپ
آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 2487104
تعداد بازديد کنندگان سايت: 36863646 تعداد بازديد زيرپورتال: 7447968 اين زيرپورتال امروز: 10514 سایت در امروز: 36834 اين صفحه امروز: 285
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.