شنبه 3 فروردين 1398   15:38:01
امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 17523419
  تعداد بازدید این صفحه: 44376
  در امروز: 9318

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/10/22 شنبه
صدای سازمان سرمایه گذاری شهرداری امروز بهتر شنیده می شود
گفتگو با آرش ارشد ریاست سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهردای کرج به بهانه برگزاری جلسه شورای معاونین در این سازمان


 

در ابتدا شرحی از جلسه شورای معاونین شهرداری کرج در محل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت های مردمی بدهید؟

این پیشنهاد بسیار خوبی بود که توسط آقای مهندس ناصربخت معاون محترم برنامه‌ریزی ارائه شد که هر جلسه شورای معاونین در یکی از سازمان‌ها برگزار بشود. ما هم به فال نیک گرفتیم و طی نامه ای آمادگی سازمان سرمایه‌گذاری را جهت میزبانی اولین جلسه آتی را که جلسه هفدهم دی‌ماه بود اعلام کردیم.

تشکیل این جلسه چه دست آوردی برای سازمان داشت؟

این شکل میزبانی جلسات، منجر به یک نتیجه مهم می شود و آنهم رسیدن صدا به گوش مسئولین صاحب تصمیم است. نکته بسیار مهم اعلام کمبودها، محدودیت‌ها و نیاز های مهم و اساسی است که می توان عندالمجلس در خصوص آنها تصمیم گرفت. این جلسه از باب آشنایی بسیاری از همکاران عزیز مسئول در بدنه شهرداری با قابلیتهای سازمان بسیار مفید بود.

نگاه مجموعه مدیریت شهری به سازمان سرمایه‌گذاری را چگونه می‌بینید؟

خوشبختانه طی پنجاه روز گذشته ما شاهد تحول بنیادی در نگرش‌ها هستیم. بدون تعارف می‌توان گفت بلندی صدای ما، صدای سازمان را بلند کرده و امروز سازمان بهتر شنیده می شود. قبل از این خیلی تلاش شده بوده که سازمان سرمایه‌گذاری یک حیات خلوت باشد اما با مقاومت مدیران قبلی این اتفاق نیفتاده و قطعا ما نیز با قاطعیت برای استقلال رای و امر در این مجموعه تلاش خواهیم کرد.

تنها یک دستگاه در بین مجموعه معاونت‌ها و سازمان‌ها با ما تضاد منافع و تضاد تعاریف دارد که آنهم ناشی از محدودیت در مفاهیم قانونی است و انشاالله به اتکاء تخصص سرمایه انسانی سازمان و تجربه سایر کلانشهرهای موفق ضمن بهره‌گیری همراهی و همکاری شورای محترم ظرفیت قانونی ضروری را ایجاد خواهیم کرد.

حضور شهردار کرج و معاونین شهرداری در سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی چه کمکی به روند کار سازمان می‌کند؟

به ذعن همه مراجعین و همکاران عزیز رونق روحی بسیار خوبی در مجموعه وجود دارد. اتفاق مهم هم این بود که بعضی از دستگاه‌های مؤثر که مراودات سازمانی مهمی با ما داشتند طی این مدت سنگ تمام گذاشتند. عنایت خاص شهردار محترم، اعضای محترم کمیسیون‌های تخصصی، خصوصا رؤسای محترم کمیسیونهای بودجه و سرمایه‌گذاری، حمایت جدی فرماندار محترم و بعضی از همکاران و مدیران مؤثر بدنه شهرداری خبر از این رویکرد می‌دهند که گویی نهضت نیل به درآمد مبتنی بر سرمایه‌گذاری روزهای خوبی را تجربه خواهد کرد.

روند فعلی سازمان و افق های پیش رو را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

یکی از اقدامات ما از بدو شروع به خدمت در سازمان سرمایه‌گذاری جلب مشارکت دستگاه‌های مؤثر در این حوزه بود. البته ما گفتمانی را مطرح می کردیم که مسبوق به سابقه نبود و آن هم گرایش به توسعه ابری بود. البته توسعه ابری از مضامینی است که کمتر به آن پرداخته شده و انشاالله در بحث‌های آتی به توضیح و توصیف آن خواهیم پرداخت. لیکن از بدو شروع به کار از اداره کل سرمایه‌گذاری استانداری و مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اداره کل امور اقتصادی استان به عنوان دو نهاد متولی امر در حوزه سرمایه‌گذاری در استان و اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان دعوت شد تا به منظور پرهیز از هر گونه موازی کاری و با انگیزه هم‌افزایی طی یک کار تیمی بین سازمانی در خصوص احصاء فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در استان طی یک همایش مفصل و مبسوط اقدام شود. در این مسیر جلسات متعددی برگزار شده که در نهایت دستگاه‌های دیگری همچون اداره کل صمت و اداره کل جهاد کشاورزی استان پای کار آمده‌اند.

لیکن به طور کلی ما به عنوان متولی امر سرمایه‌گذاری در حوزه مدیریت شهری کلانشهر کرج معتقدیم که ذات کلانشهر کرج و اقمار آن یک کالای گردشگری است و ما صرفا وظیفه عرضه آن را داریم و این بخش خصوصی است که باید از رفتار ما متولین امر فرصت‌ها را شناسایی کند.

ما بارها گفته ایم مادامی که میثاق خدمت‌گزاری متولیان امر به امضا و تصویب همه مسئولین استان نرسد هیچ سرمایه‌داری خود را در راهروهای ادارات سرگردان نخواهد کرد.

در این خصوص بارها به فرمایش رهبر معظم انقلاب اشاره کرده ایم که «بهترین راه مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است». بهترین همایش در حوزه گردشگری زمانی رقم می‌خورد همه متولیان امر در عمل اثبات کنند که همت خود را مبذول جلب مشارکت بخش خصوصی و رفع موانع اداری، خصوصا موانع ناشی از رفتار سازمانی از سر راه متقاضیان کرده‌اند.

دلیل این اصرار ما این است که در شرایط کنونی وجود بازار سفته‌بازی به عنوان یک رقیب جدی و بدون دردسر سرمایه‌داران را به سوی خود می‌خواند، پس هر تعلل و تأخیر اداری که دستگاه‌های متولی در سر راه سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کنند در واقع اقدامی است که در جهت راندن سرمایه‌گذاران به سمت بازارهای زرد و سیاه مرتکب می‌شوند. لذا زمانی ما توفیق می‌یابیم که عارضه‌های سیستم اداری خود را در این مسیر شناسایی کرده و با طراحی فرآیندهای صحیح از هر گونه سرخوردگی مراجعین این حوزه جلوگیری کنیم. شاید وقت آن رسیده که به جای شعارهای تکراری واقعا مراجعه‌کنندگان این حوزه را ولی نعمت قلمداد کرده و خود را در چارچوب قانون مکلف به پیگیری تک تک امور مورد تقاضا کنیم. 

كلمات كليدي : سازمان سرمایه گذاری , آرش ارشد , شهرداری کرج

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 44376
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17523419 تعداد بازديد زيرپورتال: 45996 اين زيرپورتال امروز: 41 سایت در امروز: 9318 اين صفحه امروز: 21
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.