شنبه 3 فروردين 1398   14:52:43
امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 17522913
  تعداد بازدید این صفحه: 44375
  در امروز: 8812

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/10/13 پنجشنبه
جهانی فکر کنیم، محلی عمل کنیم
آرش ارشد، رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرج با حضور در جلسه کمیسیون سرمایه گذاری کرج ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعلی این سازمان راهکارهایی برای بهبود عملکرد آن بیان کرد.
 

آرش ارشد در در ابتدای این جلسه گفت: شاید این سخن که جهانی فکر کنیم و محلی عمل کنیم حرف جدیدی نیست اما هنوز به صورت عینی عملیاتی نشده است.  باید با این رویکرد در سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی جلو برویم. 

وی با بیان این‌که بیشتر از 30 درصد از هزینه های شهرداری را نمی شود ازراهعوارض ساخت و سازتامین کرد. افزود: در چنین شرایطی بخش های دیگرازهزینه های شهرداریها ازراه خام فروش املاک و اخذ جریمه تخلفات ساختمانی تامین می شود. این موضوع برای مدیریت شهری امر مطلوبی نیست و باید به سمت جذب سرمایه گذارودرآمد های پایداربرویم. البته تنها کرج با اینموضوع درگیر نیست بلکه  تمام شهرهای بزرگ ایران با آن دست به گریبان هستند.  

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکتهای مردمی با اشاره به این‌که نبود درآمد پایداریکی ازچالش های بزرگ مدیریت شهری است،  گفت: برای ایجاد باور به درآمد پایدارنیازبه یک رویکرد جدید در این حوزه داریم. برای فراهم کردن زمینه جذب سرمایه گذاری باید با نوع نگاه خود به اساسنامه،  شیوه نامه ها وکمیته ها را تغییر بدهیم.  نباید با ایجاد دستورالعمل های بروکراتیک بیهوده  سرمایه گذار را در راهروهای اداره های شهرداری سرگردان کنیم

وی در ادامه تاکید کرد: برای رسیدن به نقطه مطلوب باید  مبناهای  نظری خود در حوزه جذب سرمایه گذار را به درستی تعیین کنیم.  در این حوزه نباید دید املاک محور داشته باشیم بلکه باید نیازسنجی کنیم. مطالعات امکان سنجی را انجام دهیم و بر آن اساس  باید افراد سرمایه گذار را جذب کنیم.  

 وی تاکید کرد: دوره خام فروشی باید به پایان برسد نباید املاک شهر را خام فروشی کرد. بلکه با  بارگذاری مناسب باید  ارزش املاک را بیشتر کنیم و برای شهرارزش افزوده ایجاد کنیم.  

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکتهای مردمی با اشاره به اهمیت موضوع بازاریابی در این حوزه بیان کرد: برخلاف دیگر بخش های شهرداری در حوزه سرمایه‌گذاری نباید نگاه مزایده و مناقصه داشته باشیم. در واقع  به سرمایه گذار به چشم پیمانکار نگاه نکنیم.  در حوزه کسب و کار نیاز به ارائه فرصت ها داریم. نیازمند یک بازاریابی هوشمندانه هستیم.  در واقع ابتدا باید نمونه های موفق داشته باشیم تا  برای ارائه به سرمایه گذار با دست پر جلو برویم.

وی ادامه داد: باید به سمت کار دیپلماسی و اقتصاد برویم.  باید نگاه عملیاتی داشته باشیم نه  نگاه دست و پا گیر، همچنین در حوزه نیروی انسانی نیاز به اشخاص شایسته ای داریم که در شان سازمان باشند و امیدواریم در این زمینه همکاری لازم با ما صورت پذیرد.

آرش ارشد در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این نکته که باید دید مشارکت محور داشته باشیم نه دید پیمانکاری، افزود: موضوع فرآیندهایی سرمایه‌گذاری و مشارکت ها در نبود استقلال در سازمان سرمایه گذاری دچار دست انداز می شود.  حتی در برخی موارد  سرمایه گذارانی هستند که خودشان فرصت سرمایه گذاری پیدا می کنند اما چالش های اداری شهرداری موجب مشکلات برای آنان می شود،

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکتهای مردمی  در ادامه گزارش خود با اشاره به بازگشایی پروژه های در دست اجرای این سازمان گفت: پروژه ایران زمین یکی از پروژه های مهم سازمان بود که از سال 88 آغاز شده که بعد از وقفه ای دوباره اقدام به بازگشایی آن کرده ایم.

وی در ادامه با اشاره به این‌که در  سازمان سرمایه‌گذاری به دلیل نوع مراجعه افراد ماهیت کار با دیگر بخش های شهرداری متفاوت است تاکید کرد

ارباب رجوعی که نه کارمند شهرداری  ونه پیمانکاراست نیاز به شخصیت ویژه سازمانی  دارد.  

وی در ادامه گفت: باید برای جذب سرمایه های مردمی به سمت تعریف  و فروش اوراق مشارکت برویم تا سرمایه های کوچک را با اوراق مشارکت جذب کنیم. برای پروژه های باقی مانده کارگروه تشکیل دهیم.


                                                                           

                                                                             

                                                                           

                                                                           

كلمات كليدي : آرش ارشد , سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری کرج , شهرداری کرج

تعداد بازديد اين صفحه: 44375
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17522913 تعداد بازديد زيرپورتال: 45995 اين زيرپورتال امروز: 40 سایت در امروز: 8812 اين صفحه امروز: 20
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.