يكشنبه 1 ارديبهشت 1398   22:59:58

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 17928668
  تعداد بازدید این صفحه: 45722
  در امروز: 11637

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/11/17 چهارشنبه
چهاردهمین کمیسیون سرمایه گذاری کلانشهر های مشهد
آرش ارشد سرپرست سازمان سرمایه گذاری در چهاردهمین کمیسیون سرمایه گذاری کلانشهرها در مشهد چنین اظهار داشت از آنجاییکه این کمیسیون در کنار دیگر کمیسیون های ذیل چارت شهرداران کلان شهرهای ایران میباشد بهتر است روی موضوع تدوین پیشنهاداتی اقدام کند که در زمینه تسری به مجمع شهرداران محترم حکم یک لایحه پیشنهادی را داشته باشد و ضرورت انجام کارهای کارشناسی در کمیته های فنی کمیسیون شکست میخورد.


 

تدوین لایحه قانونی سرمایه گذاری یک اتفاق مهم است لیکن حلقه مفقود سرمایه گذاری بلاتکلیفی منافع شهرداری ها در بخش هایی همچون سازمانهای همیاری ها ، بانک شهر و حوزه های املاک میباشد. پیشنهاد میشود با سپردن تولیت این منافع بسیار مهم به سازمان های سرمایه گذاری در کلانشهرها زمینه اثر بخشی بیشتر سازمانهای سرمایه گذاری در کلانشهرها ارتقا یابد از آنجا که شرایط فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و خصوصاً طبیعی هر یک از کلانشهرها ی کشور منحصر به همان کلان شهر میباشد نمیشود نقشه راه سرمایه گذاری را با یک نسخه یکسان تدوین نمود. لیکن تعریف سازکار قانونی و ایجاد تحول بنیادی نگاه به حوزه سرمایه گذاری ضرورتی بلامنازع  در این حوزه است و با توجه به ضرورت جلسه مشارکت بخش خصوصی به منظور یک راه نجات اقتصادی با توجه به شرایط کنونی و فشارهای استکبار جهانی از یک سو وعمل به منویات رهبر انقلاب در اجرای اصل 44 قانون اساسی و سیستهای کلی و اجرای سند چشم انداز در چهارچوب راهبرد اقتصادی مقاومتی از سوی دیگر، باید شهرداری کلانشهرها با توجه به حجم تصدی گری جریان قابل توجه مالی آنها  به عنوان محور تصمیمات اقتصادی در استانها شناخته شوند . قطعاٌ استانداران محترم با تفویض سیاست گذاری حوزه اقتصاد استانها به شهرداران کلانشهرها میتوانند زمینه ساز این رویداد مبارک باشند.امیدواریم دبیر خانه محترم کمیسیون سرمایه گذاری کلانشهرها با پیگیری این امور مهم زمینه ساز شکل گیری فضای پرنشاط اقتصادی در سطح کلانشهرها کشور باشند. در پایان بنا بر گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری علی با قری رییس اداره ارزیابی طرح های سرمایه گذاری به عنوان عضو کمیته ارزیابی و تامین منابع مالی انتخاب شد. ضمناً مقرر شد ظرف یک هفته سازمان نماینده ای جهت عضویت در کمیته حقوقی و قراردادها کمیسیون معرفی نماید.


كلمات كليدي : شهرداری کرج , سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری کرج , کلانشهرهای شهرداری مشهد

تعداد بازديد اين صفحه: 45722
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17928668 تعداد بازديد زيرپورتال: 47543 اين زيرپورتال امروز: 45 سایت در امروز: 11637 اين صفحه امروز: 28
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.