سه‌شنبه 26 شهريور 1398   15:27:14
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

تازه های مدیریت شهری

1398/3/5 يكشنبه
شب‌های قدر را قدر بدانیم
شهردار کرج گفت: با نزول قرآن در شب قدر جهان بشریت رنگ تازه ای به خود گرفت.
 

علی کمالی زاده با اشاره به اهمیت شب‌ قدر اظهار کرد: شب‌ قدر از شب‌های با اهمیت در دین اسلام است و اگر انسان ماهیت این شب را به درستی درک و به خوبی از آن استفاده کند، براساس آیه "لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیرٌ مِن ألف شَهر" می‌تواند از این شب بیشتر از هزار ماه بهره ببرد.

وی افزود: قرآن در شب قدر، بر قلب پاک پیامبر نازل شد و با نزول آیات آخرین معجزه بشریت، جهان‏ رنگ تازه‌ای به خود گرفت‏.

وی ادامه داد: تقدیر یک سال انسان‌ها در شب‌های قدر رقم می‌خورد و افرادی که بتوانند در این شب‌ها به عبادت و راز و نیاز با خدا بپردازند و از گناهان خود توبه کنند، هم در این دنیا به سعادت می‌رسند و هم برای آخرت خود توشه ای برمی‌دارند.

وی توضیح داد: گر بخواهیم این شب‌ها را به باران تشبیه کنیم باید بگوییم که قدر مانند باران رحمت است که در جویبار هر فرد به اندازه او جاری می شود و توانایی افراد در زمینه بهره گرفتن از فضیلت‌های این شب پرکرامت با یکدیگر تفاوت دارد.

شهردار کرج ابراز کرد: خداوند در شب قدر این فرصت را به بندگانش می دهد که با سوز دل و بدور از همه تشریفات تنها او را بخوانند و راز و نیاز کنند و به نوعی باید گفت این شبها فرصت دوباره متولد شدن و پاک شدن از همه آلودگی ها را به آدمی می‌دهد.

کمالی زاده با اشاره به استجابت دعا در شب‌های قدر افزود: بهتر است در شبهای قدر در کنار دعا برای سعادت خود و عزیزانمان، بیماران، دردکشیدگان، زندانیان و آنها که دستشان از این دنیا کوتاه شده را نیز فراموش نکنیم.مشاهده آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 672947
تعداد بازديد کنندگان سايت: 21331885 تعداد بازديد زيرپورتال: 4066702 اين زيرپورتال امروز: 5206 سایت در امروز: 25181 اين صفحه امروز: 4149
.