یکشنبه 22 تیر 1399   19:30:38
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

تازه های مدیریت شهری

1398/12/19 دوشنبهبا هدف جلوگیری از آفات و بیماری های قارچی درختان کهنسال:
عملیات محلول پاشی زمستانه درختان کهنسال کرج اجرایی شد
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از آغاز عملیات محلول پاشی نوبت دوم زمستانه درختان چنار و کهنسال شهر کرج خبر داد.
 

پیمان بضاعتی پور با اشاره به اجرایی شدن عملیات محلول پاشی درختان شهر، گفت: به منظور حفاظت از درختان و مبارزه و کاهش آفات نباتی، عملیات محلول پاشی نوبت دوم زمستانه درختان چنار سطح شهر آغاز شده است.
 

این مسئول ادامه داد: درمحلول پاشی زمستانه، درختان کهنسال خصوصا گونه های چنار مشکوک به بیماری با نظارت این سازمان، با استفاده از قارچ کش بُردو، محلول پاشی خواهند شد.
 

وی توضیح داد: نوبت اول این طرح در فصل پاییز بعد از ریزش برگهای درختان اجرایی شد و نوبت دوم عملیاتی شدن آن  همزمان با جوانه زدن برگهای درختان درحال اجرا است.
 

بضاعتی پور با اشاره به اینکه محلول بُردو از ترکیبات ارگانیک بوده و اثرسوئی ندارد و مواد باقی مانده از تجزیه آن هم سازگار با محیط زیست می باشد تصریح کرد: محلول مذکور، به دلیل چسبندگی بالا و تثبیت شدن به صورت کمپلکس حتی پس از بارش های طولانی روی بافت گیاه باقی می ماند و درختان را از آفت و بیماری قارچی خصوصا( شانکر) مصون نگه می دارد .
 

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در پایان با بیان اینکه عملیات محلول پاشی با خودرو بالابر صورت می گیرد افزود: برای انجام بهترمحلول پاشی‌ها یک نفر کارشناس فضای سبز مجهز به تجهیزات ایمنی به صورت فعال به عنوان ناظر بر کیفیت عملیات سمپاشی و رفع عیوب احتمالی در کنار پیمانکار مناطق دهگانه حضور دارد.

 نسخه قابل چاپ
مشاهده آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 2578984
تعداد بازديد کنندگان سايت: 32431780 تعداد بازديد زيرپورتال: 6279799 اين زيرپورتال امروز: 9204 سایت در امروز: 31352 اين صفحه امروز: 8337
.