یکشنبه 4 آبان 1399   23:06:07
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

تازه های مدیریت شهری

1399/6/29 شنبهخستو:
اجرای پروژه ها نمی تواند توجیه مناسبی برای تهدید حیات درختان باشد
اجرای پروژه ها نمی تواند توجیه مناسبی برای آسیب به درختان و فضای سبز قلمداد شود و آنها به عنوان یکی از گونه های جانداران دارای حیاتی ارزشمند هستند که نباید مورد تعدی قرار بگیرد.

رحیم خستو طی سخنانی در جلسه مشورتی کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر کرج با موضوع بررسی احداث زیرگذر میدان جمهوری اسلامی اظهار داشت: آماری که در خصوص جابه جایی درختان با اجرای پروژه مطرح شده، نگران کننده است، ضمن آنکه ضرورت یا عدم ضرورت اجرای آن نیز می تواند محل بحث و سوال باشد.
 

وی افزود: با فرض پذیرش ضرورت احداث پروژه، تغییر آن از روگذر به زیرگذر قابل تقدیر است و بنده بر اساس مشورتی که با تعدادی از متخصصین داشته ام، معتقدم چنانچه با عمق دهی بیشتر به پروژه بتوان آن را به شکل تونل حفاری کرد، شاید دیگر نیازی به آسیب زدن و جابه جایی درختان کاشته شده در رفیوژ خیابان نباشد و مشاورین می توانند این گزینه را نیز به عنوان یکی از پیش فرض ها مورد بررسی قرار دهند.
 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: چنانچه انتهای پل شهدای روحانی به خط قعر پروژه زیرگذر میدان جمهوری اسلامی متصل گردد و تردد از زیرِ میدان با حفاری تونل به شکل عمیق تر از زیرگذر انجام شود، حتی می توان محدوده ای که در مناسبت های ملی و مذهبی برای تجمعات استفاده می شود را هم حفظ کرد، ضمن آنکه تاکید دارم ضرورت احداث پروژه مقوله جداگانه ای است که باید از ابعاد مختلف مورد بررسی و کارشناسی قرار گیرد.
 

خستو در پایان خاطر نشان کرد: بنده در نگرشی از زاویه علوم اجتماعی معتقدم که احداث بزرگراه و ایجاد بستر افزایش سرعت خودروها در درون شهر جایز نیست تا در شرایطی قرار نگیریم که حیات ده ها اصله درخت با قدمت چندین دهه ای مورد تهدید قرار گیرد، درختان جاندار هستند و حیات آنها فی نفسه ارزشمند است و ما باید به آن احترام بگذاریم.


 نسخه قابل چاپ
مشاهده آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 3614702
تعداد بازديد کنندگان سايت: 36864075 تعداد بازديد زيرپورتال: 7448102 اين زيرپورتال امروز: 10647 سایت در امروز: 37263 اين صفحه امروز: 9587
.