1399/1/23 شنبه
پنجشنبه 7 اسفند 1399   08:52:51
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

تازه های مدیریت شهری

1399/10/30 سه‌شنبه
عملیات احداث سومین تصفیه‌خانه محلی در کرج آغاز شد
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج از آغاز عملیات احداث سومین تصفیه‌خانه محلی در کرج خبر داد.


 

پیمان بضاعتی پور با اشاره به اینکه هدف مدیریت شهری کرج کاهش معضلات زیست‌محیطی و ساختن شهری پایدار است، گفت: عملیات اجرایی ساخت سومین تصفیه‌خانه محلی باهدف تأمین آب خام، حذف آب شرب و برداشت از سفره‌های زیرزمینی با ظرفیت هزار مترمکعب در شبانه‌روز با روش بیولوژیکی IFAS در محله دولت‌آباد آغازشده است.
 

وی اضافه کرد: برنامه‌ها و راهبردهای عملیاتی برای سازگاری و صرفه‌جویی در حوزه مصرف آب فضای سبز شهر کرج محقق شده و استفاده مجدد از پساب به‌عنوان یک منبع جدید و پایدار از مهم‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود .
 

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج گفت: برای جبران کمبود آب در توسعه فضای سبز علاوه برساخت تصفیه‌خانه، اصلاح الگوی کاشت نیز موردتوجه بوده و در تمامی پروژه‌های چند سال اخیر از گونه‌هایی که نیاز کمتری به آبیاری و شرایط مقاوم‌تری نسبت به کم‌آبی دارند استفاده‌شده است.
 

بضاعتی پور با اشاره به اینکه استفاده از فناوری‌های نوین برای نگهداری و توسعه فضای سبز یکی از مهم‌ترین نیازهای مدیریت شهری است، گفت: این تصفیه‌خانه هزار مترمکعبی حدود ۱۰ لیتر در ثانیه نیاز فضای سبز را به استفاده از آب شرب کم خواهد کرد.
 

وی بابیان اینکه نیازسنجی و طرح مطالعاتی ساخت چهارمین تصفیه‌خانه محلی نیز در منطقه خط چهار حصار در حال انجام است، گفت: در کنار احداث زیرساخت پمپاژ و انتقال این میزان پساب، مناسب‌سازی و تصفیه تکمیلی پساب خروجی از این تصفیه‌خانه‌ها به‌منظور رساندن کیفیت آن‌ها به استانداردهای بهداشتی و زیست‌محیطی، مهم‌ترین دغدغه مدیریت شهری است و این مهم همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی ازجمله شرکت آبفا را می‌طلبد.


 نسخه قابل چاپ
مشاهده آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 4392188
تعداد بازديد کنندگان سايت: 40491593 تعداد بازديد زيرپورتال: 8343268 اين زيرپورتال امروز: 2063 سایت در امروز: 7435 اين صفحه امروز: 1579
.