1399/1/23 شنبه
سه‌شنبه 1 تیر 1400   11:53:04
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

تازه های مدیریت شهری

1400/1/28 شنبه
تکمیل ۴۰۰ هکتار جنگل‌کاری باغستان تا پایان اردیبشهت
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از تکمیل ۴۰۰ هکتار جنگل‌کاری در باغستان تا پایان اردیبشهت ماه خبر داد.
 

پیمان بضاعتی پور با اشاره به پیشرفت پروژه کمربند سبز کرج، گفت: پروژه جنگل کاری ۱۰۰۰ هکتاری باغستان تکمیل شده و افزون بر آن طبق توافق با لشکر ۱۰ سید الشهداء ۴۰۰ هکتار جنگل کاری از گونه درختان مثمر نیز تا پایان اردیبهشت ماه جاری محقق خواهد شد.
 

وی با بیان اینکه سرانه فضای سبز از سال ۹۶ از ۱۳ و نیم مترمربع افزایش پیدا کرده است، گفت: سالانه یک متر مربع به سرانه فضای سبز شهری کرج افزوده شده و به رغم رشد جمعیت شهر، سرانه فضای سبز آن با تلاش بی وقفه سبز بانان این سازمان در تیر ماه امسال به ۱۷.۵ متر مربع خواهد رسید.
 

پارک «محیط بان» اردیبشهت افتتاح می‌شود
 

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج توضیح داد: با وجود شرایط کرونایی، پروژه‌ها طبق زمان‌بندی در حال انجام است، در اولین گام نهم اردیبهشت‌ماه هم‌زمان با روز شوراها پارک ۱۷.۵ هکتاری محیط بان در ارتفاعات حصار افتتاح و در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.
 

بضاعتی پور با اشاره به وضعیت مناسب درختان باغ سیب و ۴۴ هکتار از اراضی دانشگاه علامه طباطبایی، افزود: باغ سیب به عنوان گنجینه ای در دل مهرشهر ریه تنفسی این منطقه و سرمایه ای زیست محیطی برای شهر کرج محسوب می شود که صیانت از آن به عنوان میراث و گنجینه ای ارزشمند برای نسل های آینده وظیفه ای همگانی است.
 

عایق بندی دریاچه کاخ مروارید
 

وی با اشاره به ادامه فعالیت های زیباسازی و احیای فضای سبز در کاخ مروارید، گفت: عملیات گسترده باغبانی شامل گلکاری های بهاره و مرتب سازی، بازپیرایی و جوان سازی درختان، کود دهی، کاشت و سَر زنی چمن تعمیر و تعویض تاسیسات آبیاری و پمپ های آب این مجموعه تاریخی انجام شده است.
 

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: از مهمترین اقدامات کاخ مروارید در بهار ۱۴۰۰ عایق بندی دریاچه وسیع آن است که با استفاده از پوشش ژئوممبران در حال تکمیل شدن است.
 

لزوم بازسازی و مرمت کاخ مروارید
 

بضاعتی پور به نفوذ ناپذیری بسیار بالای ورق ژئوممبران اشاره کرد و افزود: از دیگر مزایای این شیوه علاوه بر مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی و بیولوژیکی و آب‌بندی ۱۰۰ درصدی و بدون نفوذ رفع خزه و جلبک به کف و دیواره دریاچه است.
 

وی از برگزاری جلسات مشترک و هماهنگی مدیریت شهری با استاندار و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری البرز و بنیاد تعاون سپاه خبر داد و افزود: امیدوارم با برنامه ریزی مناسب و توافقات بین وزارتخانه ها و ارگان های مرتبط در نیمه اول سال این مجموعه به شهرداری کرج واگذار شود تا بازسازی و مرمت بنای آن نیز در دستور کار قرار بگیرد و از گزند آسیب و تخریب های بیشتر در امان بماند.
 

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج اجرایی شدن این اقدام را گامی مثبت و بزرگ برای شهر ارزیابی کرد و افزود: اجرا شدن این طرح موجب توسعه یافتگی شهر و زمینه شکوفایی این مجموعه تاریخی را فراهم خواهد کرد.
 نسخه قابل چاپ
مشاهده آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 5021390
تعداد بازديد کنندگان سايت: 43731406 تعداد بازديد زيرپورتال: 9094286 اين زيرپورتال امروز: 3503 سایت در امروز: 14276 اين صفحه امروز: 2978
1400/3/23 یکشنبه
.