1399/1/23 شنبه
سه‌شنبه 1 تیر 1400   12:15:06
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

تازه های مدیریت شهری

1400/2/11 شنبه
دولت «کاخ مروارید» را در اختیار شهرداری قرار دهد
عضو شورای شهر کرج گفت: لازم است کاخ مروارید از سوی دولت در اختیار شهرداری قرار گیرد.

 

 عباس زارع پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح پارک ۱۷ و نیم هکتاری محیط‌بان، گفت: تلاش سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کاملاً مشهود است در حوزه گردشگری اقدامات خوبی انجام‌شده است.
 

وی بابیان اینکه توسعه فضای سبز حرکتی زیبا به سمت شهری توسعه‌یافته و دوستدار فضای سبز است که امید داریم این اقدام ادامه‌دار باشد، افزود: شورای پنجم شورایی لیستی با آراء بی‌نظیر و کم‌نظیر شهروندان کرجی بود که گاها به‌عنوان شورای سیاسی میان مردم مطرح می‌شد اما حالا از شهروندان می‌خواهیم قضاوت کنند که آیا شورای پنجم در عملکرد نیز سیاسی بوده است یا خیر.
 

رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اینکه در هیچ‌یک از مناصب شهرداری خط کش سیاسی به دست گرفته نشد و هیچ سیاسی‌کاری‌ای نداشته‌ایم، گفت: شورای شهر چند شعار اساسی ازجمله بهبود محیط شهری، محیط‌زیست، خدمات شهر، ایجاد زیرساخت‌های شهر و غیره داشت که سعی در عملیاتی کردن آن‌ها داشت.
 

زارع در بخش دیگری با اشاره به اینکه مدیریت شهری کرج در راستای بهسازی فضای بیرونی کاخ مروارید اقدامات مهمی انجام داده است، گفت: امید داریم دولت کوتاه بیاید و این کاخ را به شهرداری بسپارد تا  فضای آن را جهت گردشگری بهسازی و جهت بازدید عموم شهروندان مناسب‌سازی و مرمت کنیم.
 

وی با اشاره به اینکه پارک ایران کوچک نیز یکی از مقاصد گردشگری شهر کرج به شمار می‌رود که مورد تأکید شورای پنجم بود، گفت: پارک محیط‌بان نیز که امروز به بهره‌برداری رسید به یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری شهر کرج تبدیل‌شده است.
 

عضو شورای شهر کرج با اشاره به پروژه مجموعه تفرجی تفریحی تپه مراد آب که قسمت‌های مهمی از کار آن پیش رفته است، بیان کرد: متأسفانه وزارت نیرو در این حوزه همکاری‌های لازم را نداشت اما مدیریت شهری کرج این پروژه را به‌خوبی به پیشرفت رساند.
 

زارع به افزایش سرانه فضای سبز اشاره و تأکید کرد: بیش از ۱۰‌ درصد از بودجه سال جاری شهرداری کرج به توسعه فضای سبز مربوط می‌شود.
 

وی با اشاره به اقدام مدیریت شهری کرج در راستای کاهش آلودگی هوا، عنوان کرد: استفاده از مکانیسم‌های جدید برای نصب کاتالیز برای خودروها، تقویت و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، جمع‌آوری آب‌های سطحی و غیره ازجمله این اقدامات بود همه این اقدامات علی‌رغم مشکلات و معضلات اقتصادی کشور رخ‌داده است.


 


 


نسخه قابل چاپ
مشاهده آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 5021509
تعداد بازديد کنندگان سايت: 43731993 تعداد بازديد زيرپورتال: 9094440 اين زيرپورتال امروز: 3643 سایت در امروز: 14863 اين صفحه امروز: 3097
1400/3/23 یکشنبه
.