1399/1/23 شنبه
پنجشنبه 1 مهر 1400   18:59:02
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

تازه های مدیریت شهری

1400/5/6 چهارشنبه
کرج دومین تولیدکننده گیاهان گلخانه‌ای کشور است
شهردار کرج گفت: کرج بعد از شهرستان محلات بیشترین میزان تولید گل و گیاهان گلخانه‌ای کشور را به خود اختصاص داده است.

 

علی کمالی زاده صبح امروز در مراسم افتتاح بازار صدف، اولین بازار دائمی گل و گیاه کرج، اظهار کرد: سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی یکی از سازمان‌های فعال شهرداری کرج در حوزه اقتصاد شهری است.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی مشاغل و کسب‌وکارهای شهری از مهم‌ترین وظایف این سازمان است، افزود: امروزه به‌واسطه رشد روزافزون صنعت  ITو دیجیتال، کسب‌وکارها با سرعت زیادی در حال تغییر هستند.

شهردار کرج توضیح داد: فضای دیجیتال و مجازی امکان دسترسی آسان مصرف‌کننده به کالاهای موردنیاز را با سرعت و کیفیت قابل قبولی فراهم کرده و مدیریت شهری کرج هم از این بستر برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان استفاده می‌کند.

کمالی زاده در ادامه با اشاره به ظرفیت کرج در تولید گل و گیاه ادامه داد: کرج بعد از شهرستان محلات استان مرکزی بیشترین میزان تولید گل و گیاهان گلخانه‌ای کشور را به خود اختصاص داده و از این طریق درآمدزایی مناسبی هم دارد.

وی تأکید کرد: با افتتاح بازار دائمی گل و گیاه صدف، فروشندگان و تولیدکنندگان گل دیگر نیاز ندارند برای خرید به بازار گل شهید بابایی مراجعه و می‌توانند گل و گیاه موردنیاز خود را مستقیم از این بازار تهیه کنند که این کار هم به نفع عرضه‌کننده و هم خریدار است.

شهردار کرج با اشاره به ظرفیت‌های این بازار ۳۰ غرفه‌ای، گفت: با افتتاح این مجموعه شاهد افزایش کیفیت گل و گیاهان تولیدشده، کاهش قیمت نهایی فروش آن‌ها و افزایش مصرف گل و گیاه در منازل شهروندان کرجی خواهیم بود.

کمالی زاده بابیان اینکه به‌زودی مرکز ساماندهی و نمایشگاهی مشاغل خانگی کرج راه‌اندازی می‌شود، گفت: با راه‌اندازی این مرکز، دو هزار و ۷۰۰ فعال حوزه مشاغل خانگی از طریق پلتفرم فضای مجازی به بازار فروش متصل می‌شوند.

وی توضیح داد: اگر بنا بود برای فعالیت این افراد بازارچه‌ای احداث شود، فضا و هزینه زیادی صرف می‌شد ولی فضای دیجیتال و فروش آنلاین بسترساز فعالیت کیفی صاحبان ایده در حوزه مشاغل خانگی شده است.

شهردار کرج در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه زمینه فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ کشور در کرج فراهم آمده است، افزود: با این کار امکان قرار گرفتن بازار روزهای کرج در زنجیره توزیع شرکت‌های تولیدی بزرگ فراهم می‌شود که این امر باعث کاهش قیمت کالاها و افزایش کیفیت و تنوع آن‌ها خواهد شد.


 نسخه قابل چاپ
مشاهده آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 5570290
تعداد بازديد کنندگان سايت: 46282478 تعداد بازديد زيرپورتال: 9733182 اين زيرپورتال امروز: 5783 سایت در امروز: 21883 اين صفحه امروز: 4894
1400/3/23 یکشنبه
.