1399/1/23 شنبه
دوشنبه 3 آبان 1400   10:14:46
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

تازه های مدیریت شهری

1400/6/31 چهارشنبه
کمیته تخصصی حمایت از سمن‌ها تشکیل شود
عضو شورای شهر کرج گفت: در راستای تقویت و حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد پیشنهاد می‌شود کمیته تخصصی حمایت از سمن‌ها تشکیل شود.

 

 به نقل از شورای اسلامی شهر کرج، مریم قهرمانی صارم در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر کرج بابیان اینکه سمن‌ها پل ارتباطی بین مسئولین و عموم مردم هستند، اظهار کرد: سمن‌ها پل ارتباطی بین مسئولان و عموم مردم هستند و به خاطر تماس رودررو با مردم و ارتباط با مسئولان می‌توانند نقش مؤثری در تحقق اهداف و دغدغه‌های مردم‌دارند.
 

وی اضافه کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد در اموری مانند فعالیت‌های امدادی، رفاهی، مذهبی و خیریه، خدماتی، درمان، هنر و حرفه‌ها، مطبوعات، زنان، جوانان و محرومان  فعالیت دارند ازاین‌رو پیشنهاد می‌شود شهرداری برای حمایت و تقویت این نهادها کمیته تخصصی سمن‌ها را تشکیل دهد تا خلأ شورایاری‌ها نیز پر شود.
 

عضو شورای شهر کرج به‌ضرورت تشکیل سازمان‌های مردم‌نهاد اشاره کرد و گفت: سمن‌ها به‌عنوان اصلی‌ترین سازمان‌های محلی مردمی دارای ظرفیت‌های بالقوه و مهمی در هم‌افزایی و ترغیب شهروندان به مشارکت در امور شهری دارند هرچقدر نقش سمن‌ها و مشارکت‌های اجتماعی در توسعه شهری بیشتر باشد، به همان میزان مسائل اجتماعی، فرهنگی، زیست‌محیطی و حتی کالبدی و اقتصادی در شهر باکیفیت بهتری مدیریت خواهد شد.
 

قهرمانی صارم یادآور شد: تخصصی بودن از ویژگی‌های بارز سمن‌ها به شمار می‌رود و از دل مردم برآمده‌اند و بنابراین به دنبال حل اصولی و منطقی معضلات شهری بوده و شاخص‌های توسعه‌یافتگی شهر را بر اساس استانداردهای آن مطالبه و پی‌گیری می‌کنند.


 نسخه قابل چاپ
مشاهده آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 5759184
تعداد بازديد کنندگان سايت: 47194644 تعداد بازديد زيرپورتال: 9945834 اين زيرپورتال امروز: 3007 سایت در امروز: 11487 اين صفحه امروز: 2580
1400/3/23 یکشنبه
.