يكشنبه 24 شهريور 1398   12:02:23
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1398/3/4 شنبه
نقاط حادثه خیز معابر درون شهری شناسایی شده است
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج گفت: طرح مناسب سازی گذرگاه های عابرین پیاده در ۴ معبر اصلی شهر اجرایی می‌شود.
 

محمدرضا احمدی نژاد در نشست تخصصی گذرگاه عابر پیاده که در سالن کنفرانس سازمان عمران برگزار شد، با اشاره به اینکه در سند چشم انداز توسعه شهر بر مقوله مهم انسان محوری تاکید شده است، اظهار کرد: متاسفانه در گذشته زیر ساخت لازم برای مشارکت بیشتر شهروندان در امور شهر فراهم نبوده که درصدد رفع این مشکل هستیم.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه مدیریت شهری کرج درصدد ایجاد عدالت اجتماعی برای شهروندان جهت استفاده از تمام امکانات شهری است، تصریح کرد:  اهمیت مبحث مهم جانمایی صحیح و استانداردسازی گذرگاه های عابر پیاده بر کسی پوشیده نیست اما متاسفانه در گذشته کار زیربنایی در این حوزه به درستی انجام نشده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج تصریح کرد: طبق آمار دریافتی از پلیس راهور استان البرز در سال گذشته ۹۳ نفر از عابرین پیاده در تصادفات درون شهری جان خود را از دست داده اند.

این مسئول با تاکید بر اینکه شهر کرج برای عبور عرضی عابرین پیاده و شهروندان امن نیست، یادآور شد: درصد بالایی از آمار فوتی یاد شده را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل می دهند چون سالمندان به سبب نداشتن توانالایی بالای حرکتی در این زمینه بسیار آسیب پذیر هستند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج با بیان اینکه وضعیت عبور عرضی عابرین پیاده باید ساماندهی شود، افزود: متاسفانه البرز جز سه استان اول کشور در بخش تصادف منجر به فوت عابرین پیاده است.

احمدی نژاد با تاکید براینکه نقاط حادثه خیز معابر درون شهری کرج برای مناسب سازی و ایمن سازی عبور عرضی عابرین پیاده شناسایی شده است، بیان کرد: علی رغم وجود پل عابر پیاده در بسیاری از نقاط شهری شاهد عبور هم سطح حجم بالایی از عابرین پیاده هستیم.


كلمات كليدي : شهرداری کرج , معاونت حمل و نقل و ترافیک

مشاهده آرشیو اخبار
تعداد بازديد اين صفحه: 659474
تعداد بازديد کنندگان سايت: 21246561 تعداد بازديد زيرپورتال: 4049864 اين زيرپورتال امروز: 3611 سایت در امروز: 16074 اين صفحه امروز: 2957
.