سه‌شنبه 6 فروردين 1398   08:27:00
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخباراخبار
1396/12/22 سه‌شنبه
ساماندهي مشاغل شهري از دغدغه هاي شوراي شهر است
ساماندهي مشاغل شهري يكي از دغدغه هاي اصلي اعضاي دوره پنجم شوراي اسلامي شهر كرج است.
به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج، دكتر فريده بزني بيرانوند عضو شوراي اسلامي شهر كرج با حضور در سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي كشاورزي شهرداري كرج اظهار كرد: در مورد میزان تاثیر بازارهاي میوه و تره بار بر زندگی شهری و سبد هزینه های شهروندان، میانگین های به دست آمده نشان می دهد که از نظر شهروندان، بازارهاي روز بر کاهش آلودگی هوا، کاهش ترافیک، صرفه جویی در وقت و صرفه جویی در هزینه ها تا حدودی تاثیر دارند.

وي افزايش بازارهاي ميوه و تره بار را گامي مهم در حل مشكلات بخش شهري برشمرد و افزود: با احداث  بازارروزها در محلات و مناطق مختلف و ساماندهي مشاغل شهري علاوه بر رونق كسب و كار  دست فروش ها، رضايت نسبي شهروندان در راستاي تهيه مايحتاج روزانه را به دنبال خواهد داشت.

بزني بيرانوند با تاكيد بر نقش به سزاي بازارهاي ميوه و تره بار در كاهش مسافرت هاي درون شهري تصريح كرد: با افتتاح اين بازارها بخش زيادي از مشكلات شهروندان در تهيه ارزاق عمومي  و خريد آسان و راحت حل خواهد شد.

عضو دوره پنجم شوراي اسلامي شهر كرج ضمن تشكر از افتتاح بازارچه هاي ساماندهي دستفروشان در مناطق مختلف كرج بيان كرد: با افتتاح اين بازارچه ها و ساماندهي مشاغل، دست فروشاني كه به صورت غير رسمي در حال كسب و كار هستند ضمن كاهش تردد در منظر شهري، مكاني مشخص براي دست فروشان و رفع نيازهاي روزانه شهروندان گام برداشته مي شود.

بزني بيرانوند تاكيد كرد: اين طرح از يك رو افزايش رضايتمندي كسبه اي كه خود درگير مشكلات و مخارجي نظير اجاره، اخذ مجوزهاي اصناف، و اماكن و ... را در پي خواهد داشت و از سويي ديگر مبحث زيباسازي عمومي شهر را مورد پوشش قرار خواهد داد همچنين دستفروشان نيز طبق آيين نامه به فعاليت خود ادامه ميدهند و شهروندان هم ميتوانند از تمركز اينگونه بازارها بهره جويند.

وي خاطرنشان كرد: لازمه تحقق اهداف یاد شده به همکاری مردم و کسبه نیاز دارد چرا که در نهایت شهری ایمن و عاری از هر نوع آلودگی های بصری و محیطی را رقم خواهد زد.

كلمات كليدي : شهرداری کرج

آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 2339591
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17570662 تعداد بازديد زيرپورتال: 3339080 اين زيرپورتال امروز: 844 سایت در امروز: 8007 اين صفحه امروز: 108
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.