دوشنبه 6 خرداد 1398   05:42:03

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخباراخبار
1397/3/23 چهارشنبه
زارع: نبود برنامه ریزی مهمترین دلیل اجرایی نشدن برنامه ها است / توزیع خدمات در مناطق کم برخوردار با استفاده از سیاست های تشویقی
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج گفت که توزیع خدمات در مناطق کم برخوردار با استفاده از سیاست های تشویقی امکان پذیر خواهد بود. 
عباس زارع عضو شورای شهر کرج در جلسه شورای معاونین شهرداری کرج با اشاره به اینکه در بودجه های سالیانه هر ساله تباصری در قالب لایحه در صحن شورای شهر مورد بررسی قرار می گیرد، گفت: تباصر بودجه، فرصت هایی را برای هزینه کردِ ردیف ها به وجود می آورد.

وی با تاکید بر اینکه نحوه بررسی تباصر بودجه در سال جاری نیز به ترتیب یاد شده صورت می گیرد، گفت: از ابتدای شروع فعالیت شورای پنجم بنا شد بودجه سال ۹۷ بر اساس برنامه راهبردی و عملیاتی ۵ ساله اتفاق بیافتد که این مهم به دلایلی میسر نشد.

نبود برنامه ریزی دلیل اجرایی نشدن برنامه ها 
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج نبود برنامه پذیری در سیستم شهرداری کرج را مهم ترین دلیل اجرایی نشدنِ برنامه ها دانست و گفت: نبود  مدیریت یکپارچه در شهرداری کرج مشکلات عدیده ای را به وجود آورده است که بایستی به جد مورد توجه قرار بگیرد. 

زارع با تاکید بر اینکه باید در اجرای بودجه سال ۹۷ به تباصر و قیود به صورت کامل بپردازیم، خاطرنشان کرد: در تباصر بودجه شهرداری کرج، تمام پیشنهادات شهرداری پذیرفته شده است.

وی استفاده از نیروهای کارآمد را الزامی و حایز اهمیت دانست و گفت: در نظام مدیریت یکپارچه نیروهای انسانی شاغل در شهرداری کرج باید کارآمد و توانا باشند چرا که سیاستِ این حوزه بر افزایش بهره‌وری از نیروهای انسانی، معطوف شده است.

عضو شورای شهر کرج با تاکید بر اینکه هزینه کردها در حوزه آموزش _ پژوهش باید مساله محور و هدف‌مند باشد، اظهار کرد: بحث هوشمندسازی موضوع دیگری ست که باید مورد توجه قرار بگیرد.

زارع شفافیت سازی کلیه اقدامات را ضروری دانست و تاکید کرد: بنا شده ستاد بالادستی برای هوشمندسازی فرآیندهایِ اولویت دار شهرداری کرج تشکیل و با سرعت بالایی موارد را پیگیری کند.
 
رییس کمیسیون برنامه بودجه شورای اسلامی شهر کرج با بیان این که محرومیت زدایی در مناطق کم برخوردار کرج از دیگر نکات حایز اهمیت است که باید مد نظر قرار گیرد، گفت: بی شک توزیع خدمات در مناطق کم برخوردار با ایجاد سیاست های تشویقی امکان پذیر خواهد بود.

وی با اشاره به این که توسعه کلانشهر کرج باید درون زا باشد، اظهار کرد: ایجاد محلات پویا در توسعه صنعت گردشگری و بهبود وضعیت اقتصادی، تاثیرگذار خواهد بود.

تکمیل طرح های عمرانیِ نیمه تمام با انضباط بخشی
زارع با اشاره به اینکه تکمیل طرح های عمرانیِ نیمه تمام با انضباط بخشی از سیاست های مجموعه مدیریت شهری به شمار می رود، تاکید کرد: پرداختن به پروژه های اجتماعی نظیر نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و خریداری اتوبوس های جدید رضایت شهروندان را به همراه خواهد داشت که این موضوع از اولویت برخوردار است.

عملکرد جزیره ای سازمان ها قابل قوبل نیست
عضو و دبیر شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه انضباط بخشی بودجه ۹۷ از مهم ترین اقدامات و الزامات شورای شهر کرج است، تاکید کرد: عملکرد جزیزه ای برخی سازمان ها قابل قبول نیست چرا که هزینه کردهای جاری را با افزایش روبرو می کند.

مهدی حاجی قاسمی با اشاره به اینکه توجه به حمل و نقل شهری در سال جاری لحاظ شده است، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت سیستم هوشمند حمل و نقل (آی تی اس) به صورت ویژه استفاده کرد.
 

كلمات كليدي : شهرداری کرج

آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 2356820
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18460425 تعداد بازديد زيرپورتال: 3484050 اين زيرپورتال امروز: 612 سایت در امروز: 2884 اين صفحه امروز: 26
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.