دوشنبه 6 خرداد 1398   05:59:20

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخباراخبار
1397/3/23 چهارشنبه
زمینی که به جای توسعه فضای سبز، پارکینگ شد!
رییس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج در شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کرج از تخلفات شهرداری منطقه 8 و قطع درختان در نیمه های شب پرده برداشت.

 سارا دشت گرد در نطق پیش از دستور خود در شصت و پنجمین جلسه علنی شورای شهر کرج به موضوع توسعه فضای سبز و اهمیت حفاظت از آن اشاره کرد و گفت: توسعه فضای سبز و حفاظت از آن بسیار مهم و ضروری است اما به نظر می رسد آن گونه که شایسته است به این موضوع توجه نمی شود.

وی بیان کرد: به عنوان مثال زمینی در خیابانِ ۲۱۶ منطقه چهار شهرداری کرج وجود دارد که به جای ایجادِ فضای سبز از آن به عنوان پارکینگِ رستوران استفاده می شود که این موضوع جای تامل دارد، متاسفانه آن چنان که شایسته است در این زمینه عملکرد قابل قبولی نداشته ایم و باید خیلی جدی تر از گذشته در این حوزه کار کنیم.  

رییس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج در ادامه به برخی تخلفات صورت گرفته در منطقه 8 شهرداری کرج اشاره کرد و یادآور شد: با خبر شده ایم که در این منطقه  با افزودن مواد شیمیایی به آبیاریِ درختان، نیمه های شب درختان را خشک و سپس قطع می کنند که امیدوارم این موضوع به سرعت پیگیری و با متخلفین برخورد شود. 

دشت گرد با اشاره به این که مواردی از این دست از سوی شهروندان اطلاع داده می شود، تصریح کرد: از شهرداری انتظار می رود پس از پیگیری موضوعات مطرح شده نسبت به صحت و رفع تخلفات یاد شده، اقدام کند. 


در جریان مناقصات سازمان ها قرار بگیریم 
رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج در این جلسه با بیان این که مناقصه ها و مزایده های سازمان ها باید به اطلاع شورا رسیده شود، گفت: ما به دنبال حمایت از شهرداری هستیم و به عنوان سیستم نظارتی باید در جریان تمام اتفاقاتی که در این دستگاه می افتد، قرار بگیریم.

اکبر سلیم نژاد بیان کرد: شورا خواستار پاسخ و اطلاع رسانی کتبی از سوی شهرداری است اما این خواسته هنوز محقق نشده است. 

 
شهرداری کرج پروژه های عمرانی را پیگیری کند 
رییس شورای اسلامی شهر کرج در شصت و پنجمین جلسه علنی شورا نطق پیش از دستور خود را به پروژه های عمرانی نیمه کاره اختصاص داد.

محمد نبیونی با اشاره به بهره برداری از بخشی از بلوار شهید ناصربخت در روزهای پایانی سالِ ۹۶ گفت: عدم تکمیل روشناییِ بلوار شهید ناصر بخت برای شهروندان مشکلاتی را به وجود آورده که ضروری است تکمیل روشنایی بلوار هر چه سریعتر در دستور کار شهرداری قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: بهره برداری از ادامه بلوار ناصربخت  که قرار بود تا پایان فصل بهار محقق شود مسکوت مانده که ضروری است این موضوع نیزپیگیری شود.

تکمیل بلوار خوارزمی و گلدشت از دیگر مواردی بود که رییس شورای اسلامی شهر کرج به آن اشاره کرد و افزود: با وجود اینکه این پروژه پیشرفت بسیار خوبی داشت اما متاسفانه به دلایلی متوقف شد که حوزه عمرانی و سرپرست شهرداری کرج باید در این خصوص پیگیری های لازم را انجام دهند.

رییس شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: زیرگذر آیت الله هاشمی رفسنجانی مشکلاتی دارد که شهرداری کرج باید در این خصوص نیز پیگیری های لازم را صورت دهد. 


اختلاف، دلیلِ تاخیر در بهره بردرای از ادامه بلوار ناصر بخت 
سرپرست شهرداری کرج در پاسخ به موضوعات مطرح شده یِ اعضای شورا، نخست به رییس کمیسیون فرهنگی در زمینه اعلام کتبی مناقصات و مزایدات پاسخ داد و عنوان کرد: از این پس نتایج مناقصه ها به صورت کتبی در اختیار شورا قرار خواهد گرفت. 

محمدرضا احمدی نژاد، گفت: تمام مناقصات به صورت عمومی برگزار می شود و نتایج آن در پرتالِ شهرداری و روزنامه های کثیرالانتشار ثبت می شود.

وی اختلافات پیش آمده میان شهرداری و پیمانکاررا دلیل تاخیر در بهره برداری از ادامه بلوار ناصربخت اعلام کرد و یادآور شد: این موضوع هفته آینده پیگیری و نتیجه آن اعلام می‌شود.

سرپرست شهرداری کرج به تشریح مشکل پیش آمده زیرگذر آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز پرداخت و عنوان کرد: ایرادات کوچکِ فنی در بخش جمع آوری آب های سطحی در این زیرگذر وجود دارد که با توجه به اینکه شهرداری این ایرادات را به پیمانکار اعلام کرده هنوز اقدامی برای رفع آن صورت نگرفته است که این موضوع نیز پیگیری خواهد شد.

در ادامه شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کرج لوایحی که در دستور کار قرار داشت، مطرح شد.

كلمات كليدي : شهرداری کرج

آرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 2356822
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18460551 تعداد بازديد زيرپورتال: 3484064 اين زيرپورتال امروز: 626 سایت در امروز: 3010 اين صفحه امروز: 28
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.